Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A BMÁP és a PMÁP közt mi a...

A BMÁP és a PMÁP közt mi a legfontosabb különbség?

Figyelt kérdés
A BMÁP három havonta fizet kamatot, a másik csak évente. A prémium állampapír garantáltan infláció felett fizet, de most a bónusz is kb ugyanolyan kamatot ad. Mik a prémium állampapír előnyei, ha másikkal gyakrabban lehet kamatot kapni?

2023. febr. 9. 17:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A bmáp az intézményi dkj hozamokat követi le, transzparensebb a kamatbázis, mint a pmáp esetèben ahol a statisztikai hivatal így-úgy mókolt számaitól függ a jövedelmed.
2023. febr. 9. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

#1


Igazad van végeredményben. Már amennyire én rálátok.


De tőlem független,a témában jártasok,sőt, itt agyakorin is azt mondják, hogy MÉG 2-3 évig a Prémium lesz a kedvezőbb.

2023. febr. 9. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
41%
Már idénre be fogják hazudni az 1 számjegyű inflációt. Tehát bukta lesz. De te tudod.
2023. febr. 9. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Meg lehet nézni a BMÁP és PMÁP múltbeli hozamait.

Amiket néztem azok alapján a PMÁP általában felülteljesíti az utóbbit. (Nem néztem meg az összes papaír összes hozamadatát, ha téged érdekel, megteheted.)


Számomra értelmetlen BMÁPba rakni, 4x kamatozik kisebbet, inkább kérem az 1 nagyobbat.


"bónusz is kb ugyanolyan kamatot ad"


1.4% különbség. Nekem az is fontos.

2023. febr. 9. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
#3 Az egyszámjegyű infláció majd az utolsó hónapban lesz nagyon esetlegesen. Az éves infláció idén magasabb lesz, mint tavaly volt, a PMÁP az éves inflációhoz igazodik.
2023. febr. 9. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!