Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mennyire érdemes így diákhitel...

Mennyire érdemes így diákhitelt felvenni? Többi lent.

Figyelt kérdés
Egyetemista vagyok, és jól jönne pár fontos kiadás miatt 400-500 ezer forint. Nyáron megyek a balatonra melózni ahol bőven megkeresem ezt a pénzt. Így megéri diákhitelt felvenni,hogy már a tanulmányaim alatt vissza is fizetem a teljes összeget? (Kamatostul is) Es a későbbiekben nem fognak mégtöbbet követelni tőlem... Elég sok mindent hallottam már a diákhitelről, ezért bizonytalanodtam el.

2023. febr. 14. 22:19
 1/7 A kérdező kommentje:
"követelni tőlem" után "?" lenne csak nem azt sikerült írnom..
2023. febr. 14. 22:20
 2/7 anonim ***** válasza:
73%

Hogyha nincs szükséged a pénzre, akkor tárgytalan a kérdés, hiszen hitelt vészhelyzetben veszünk fel, avagy jövőben pénzt spórolhatsz vele/bruházás.


Hogyha utóbbi a helyzet, akkor diákhitelnél nem nagyon találsz kedvezőbb konstrukciót.


Harmadik eset, hogy nincs most valamire pénz, annyira nincs is rá szükséged, de mégis jó lenne villogni vele. Ez a lehető legrosszabb pénzügyi hozzáállás, amellyel könnyedén egy adósság spirálba kerülhetsz, így nem javaslom. Azt a pénzt ésszerű elkölteni, amit megkerestél.

2023. febr. 14. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
65%
#2 Azzal vitatkoznék, hogy hitelt vészhelyzetben veszünk fel, mert így csak tovább rontunk a helyzeten. Hitelt akkor érdemes felvenni, ha a kölcsönpénzen hosszútávon többet keresünk mint amennyit a kamatokra fizetünk.
2023. febr. 15. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
73%
3: Első pontban ugyanezt fogalmaztam meg.
2023. febr. 15. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
72%

Elvileg most érettségiztél matekból.

Nem kéne gondot okoznod, hogy excelben megnézd mit jelent az 5%-os kamat egy diákhitelnél...


"jól jönne pár fontos kiadás miatt 400-500 ezer forint"


Ez a jól jönne egy kamu katégória.

Szükségletről van szó, akkor nem tudod megúszni, fel kell venned a hitelt.

Akkor nincs min gondolkodni.


Ha meg szimplán vágysz valamire, ami nélkül eddig is megvoltál, akkor azt ne hitelből fizesd. Találj valami bevételi forrást, előbb dolgozz meg érte, és utána vedd meg.

2023. febr. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Akkor is felvenném, ha nem lenne rá szükségem és minimum állampapírt vennék belőle.
2023. febr. 15. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 NTBS ***** válasza:
Nem tudjuk milyen szükséglet miatt vennéd fel. Nagyon nem mindegy, hogy egy másik embert akarsz lenyűgözni vagy lakhatásra kell.
2023. febr. 15. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!