Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Jóváíródott banki utalás...

Jóváíródott banki utalás összege, miért nem jelenik meg a számlámon?

Figyelt kérdés

Külföldi Raiffeisen ügyféltől kaptam egy utalást. Majd a kapott összeg "jóváíródott" a számlámon, de az összeg nem adódott hozzá a keretemhez. Ez miért történhetett? Ezenfelül a tranzakció miért engem terhel?

Természetesen ez az összeg rögtön jóváíródott, mínuszban?



2023. febr. 17. 16:37
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem teljesen világos..

Próbáld meg érthetőbben.


Mi volt az egyenlege a bankszámládnak az utalás előtt?


Mekkora összeget utaltak át?


Látszik a jóváírás (egyenlegnövekedés) a számlatörténetedben?


Mekkora a bankszámlád egyenlege a jóváírás után?


Mi tehát a gond?

2023. febr. 17. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Sepa utalásnál mind a két fél fizet.
2023. febr. 17. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Tehát az törtènt, hogy reggel, amikor ránéztem az egyenlegemre. 120 ezer forint szerepelt. Majd később, délután megjelent az utalás a számlámon (19 ezer forint) minusz 2 ezer forinttal kevesebb volt (utalás díja) 118 ezer forint.


Tehát az utalás elviekben jóváírodott a számlámon az ő rendszerük szerint, viszont a kreditem nem növekedett, csak csökkent, a tranzakció díjával.

2023. febr. 19. 00:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!