Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Diákhitel ilyenkor hogy van?...

Diákhitel ilyenkor hogy van? A Miskolci Egyetemen körülbelül 1 hónapot csúszott az egész vizsgaidőszak, hogy ne kelljen kifűteni az egyetemet Januárban. Ezért nyilván a regisztrációs hét is csúszott, mindennel együtt.

Figyelt kérdés

Negyedik félévem következik, eddig az első háromban az összesre igényeltem diákhitelt, meg is jött mindig pontosan.


Hivatalosan ugye 02.15 az utalási idő, tudom, hogy a FIR karbantartás miatt csúszott pár napot, de most nem ez a lényeg, hanem a következő:


Nekünk csak ma ( 02.21 ) kezdődött a regisztrációs hét és a tárgyfelvétel. Ma reggel kereken 08:00-kor aktiváltam a félévemet, felvettem a tárgyakat. A Diákhitel Direkt-ben még mindig "Adategyeztetés" van és tudom, hogy a félév aktiválása után hetekig is eltarthat, hogy változzon a státusz.


Ha netán csak március elején fog teljesülni az adategyeztetés, akkor rögtön utalják majd utána, vagy már csak március közepén kapom meg az első két havi összeget egyszerre?


A lakhatáshoz és a mindennapi kiadásokhoz muszáj volt igényelnem még munka mellett is, mert a szüleim egyszerűen nem tudnak támogatni annyi összeggel, és eddig mindig időben megjött, de ha most csúszni fog egy egész hónapot akkor muszáj lesz feltörni az államkincstáros kötvényeimet, amit nagyon nem szeretnék.


Előre is köszönöm a válaszokat!



2023. febr. 21. 20:32
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/93 anonim ***** válasza:
84%
Március 15 lesz az utalás (vagy 14, vagy 16). Nekem Szegeden volt ilyen. Nem sikerült időben leegyeztetnie az egyetemnek és a Diákhitel Központnak hogy van e érvényes hallgatói jogviszonyom, ezért csúszott egy hónapot az utalás.
2023. febr. 22. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/93 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező nekem is ez a gondom. Remélem utalnak a hónapban én egy másik gyakori kérdések közt azt olvastam hogy most többször fognak utalni a késői kezdés meg karbantartás miatt is. Ezt valaki megkérdezte telefonon. Remélem pénteken vagy szerdán megkapom. Én is Me-s vagyok.

Ha holnap visszaigazolják a jogviszonyt akkor szerintem péntekig megkapjuk.

Nekem is szükségem lenne rá. De lehet holnap én is felhívom a diákhitel központját, hogy mikor küldik ha a státusz akkor se változik

2023. febr. 22. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/93 anonim ***** válasza:
100%
valakinek visszaigazolták már a jogviszonyt? é tegnap jelentkeztem be de még mindig adategyeztetést ír...pedig jó lenne péntekig megkapni az összeget.
2023. febr. 23. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/93 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mindig adategyeztetés van...
2023. febr. 23. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/93 anonim ***** válasza:
100%
Sziasztok! Én is Miskolci egyetemes vagyok és szintén ez a helyzet. Azt mondták hogy ha az egyetem feltölti az adatokat akkor utána max 10 nap. De ez nem biztos infó.
2023. febr. 23. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/93 anonim ***** válasza:
100%
Írjatok már majd légyszi, hogyha tudtok valamit!
2023. febr. 23. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/93 anonim ***** válasza:
100%

5-ös igen én is úgy tudom de nem szokott 10 nap lenni max 1

most már csak a sulin múlik mikor töltik fel

2023. febr. 23. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/93 anonim ***** válasza:
100%
Akkor jó lenne ha ma már feltöltenék, mert péntek és szerda az utalási nap. Hátha meg is jönne holnap.
2023. febr. 23. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/93 anonim ***** válasza:
100%
igen ebbe bízom
2023. febr. 23. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/93 anonim ***** válasza:
100%
Bízzunk benne, de ha egy emailre napokig tart válaszolni akkor nem tudom erre mennyi esély van :D De azért illene már.
2023. febr. 23. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!