Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Logikai tanácsot kérnék?...

Logikai tanácsot kérnék? Gondom azt hogy ha én váltottam dollárt korábban 390 Ft os árfolyamon és most rendelni akarok Kínából akkor okosabb erre a rendelésre váltani most 360 Ft ért újra és úgy vásárolni és ezt a 390

Figyelt kérdés
forintos dollárt békén hagyni ott ahol van arra az esetre ha majd olyankor akarok vásárolni amikor rosszabb a dollár forint árfolyam?
2023. febr. 22. 04:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Az megvan ugye hogy ha a vasarolt dollárt elkoltod az ugyanaz mintha bevaltanad? Ugyanugy buknal vele.


Tehat a helyes kerdes inkabb az, megeri most visszavaltani a dollaromat?


Nem.

2023. febr. 22. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tehát akkor érdemesebb bekenhagyni és most váltani újabb dollárt?
2023. febr. 22. 06:49
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha elkoltod akkor minuszt realizalsz mert 30fttal kevesebbet er mint mikor vetted.


A kerdes az, hiszed hogy emelkedni fog az usd huf arfolyam? Ha igen akkor hagyd a dollarod hogy csökkenjen a veszteseged.


Ha ugy hiszed hogy a forint tovabb erősödik akkor fizess a dollarjaiddal most mert erosodes utan kevesebbet er.


De osszessegeben teljesen mindegy mit csinalsz. Mert az hogy melyik a jo dontes az az dönti el merre mozog az arfolyam. Ha felmegy 480ig ket het mulva akkor most kell valtani mert most meg csak 360. Ha lemegy 220ig akkor fizess most usdvel mert meg 360at er es kevesebb marad amkor az 220at er.


Tehat ugyanugy attol fugg hogy mi a jo dontes hogy merre mozog az arfolyam mint amikor megvetted a dollarjaidat 390ert.


Epp ezert teljesen mindegy mit csinálsz, a tovabbi esemenyek ettol fuggetlenul fognak történni. Mar mint az arfolyammal.

2023. febr. 22. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Konkretan valaszolva a 2es kerdesedre, en azert hiszem hogy erdemesebb hagyni az átváltott dollarjaid mert hosszútavon gyengul majd a forint(es a dollar erosodik)
2023. febr. 22. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A dollarod évente ~6%-ot veszít az értékéből.

Én nem tartogatnam hosszú távon úgy, hogy nem fektetem be...

2023. febr. 22. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Akkora az infláció, hogy majdnem mindegy mennyiért váltottad a dollárt, költsd el. Lehet a termék fél év múlva már megint 15%-kal drágább lesz.
2023. febr. 23. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!