Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Németországon belül hogy...

Németországon belül hogy tudok pénzt utalni a revulotomra?

Figyelt kérdés

A főnököm általában utalja revulotra de most nemtudta elutalni aznap amikor a fizetésem volt inkább oda adta kp-ban hogy ne legyen csúszás. Ami meg szívás számomra mert én meg utalnám haza Magyarországra a családomnak. Voltam 4 bankban elmagyaráztam nekik mit szeretnék de egyiknél se tudtak értelmes választ adni csak annyit mondtak hogy nem lehet.


Nem értem miért ne lehetne 1 nemtkezözi utalásnak minősülő utalást megcsinálni? Megmutatom a lakcim kártyám (német) útlevelem stb ami kellene hozzá szerintem oda adják a papírt amire beírom a revulotos számlra számom és kész befizetem nekik az összeget ők meg lekönyvelik és elutalják. Szerintem ez lenne a normális de mondom ez 4 bankból nem jött össze. Valaki valami tipp? Nincs ismerős akinek oda adom kp-ban ő meg elutalja számlájáról.



2023. márc. 6. 17:27
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

1. Nyiss bankszámlát egy német banknál (enélkül nem fognak neked megbízásokat teljesíteni)

2. Fizesd be a készpénzt - ebből költséget vonnak le

3. Bankkártyás (a bankkártyának díja van) fizetés formájában töltsd fel a revolut számlád a német banktól kapott kártyával

4. Utald el ahogy eddig.


Vagy


Küldd haza a készpénzt egy erre alkalmas szolgáltatóval - ennek költségét vesd össze a banki költségekkel és el tudod dönteni melyik a jobb.


Sajnos a készpénzforgalom költséges..

2023. márc. 6. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Kérj meg egy kollegát, kint lévő ismerőst hogy utaljon a revolut számládra, te meg odaadod neki az árát kp-ben

Máshogy nem megy, csak a számlavezető bankodnál lehet átutalást kezdeményezni

2023. márc. 6. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!