Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A diákhitel 1 -et fel lehet...

A diákhitel 1 -et fel lehet használni befektetésre? Ha igen, akkor Prémium Magyar Állampapírba (2027/K) fektetve ki lehet szerintetek játszani a rendszert? 2 félév, 2*750ezret fektetnék be.

Figyelt kérdés

2023. márc. 8. 14:00
 1/7 Nemzeti konzervatív ***** válasza:
100%
Persze. Azért szabad felhasználású.
2023. márc. 8. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem rendszer kijátszás, szerintem a diákok fele ezt csinálja.
2023. márc. 8. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván meg lehet csinálni.

Csak az emberek jó része megvadul, ha ennyi pénzt meglát és elkezdi hülyeségekre költeni.

A végén nem plusz X forintja lesz, hanem több millió tartozása.

Ha megvan a kellő önuralom, hogy ne költs a kölcsönpénzből tényleg semmire, akkor jó ötlet.

Ha tudod, hogy nem bírnád ki, akkor inkább bele se kezdj.

2023. márc. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én csinálom ezt, de én tettem hozzá saját pénzt is, százezrekben mérhhetőt.


Semmi gond nincs esszel, HA ésszel csinálod.


Nálam is ment a rinya, hogy húúú visszaélek a diákhitellel... ja, vissza. Azért szabadfelhasználású, meg szerintem mikor mégkedvezőbb volt a kamatozása, akkor többen felvették, és pl befektették.

Mostis meggéri. de a közel 5% előtt jobb volt azért.

2023. márc. 8. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Mit akarsz ezen kijátszani? Ez egy arbitrázs lehetőség ami jelenleg adott, de valószínű nem fog a végtelenségig fennállni, vagy csak jóval alacsonyabb kamatkülönbözettel. Nem kell ezen semmit kijátszani.
2023. márc. 8. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozom, nincs ebben semmiféle kijátszás, és valóban csak önuralom kell hozzá.

Én nem török pálcát senki fölött, viszont a saját rossz példámat le kell írnom. DH2-vel kezdődött, inkább betettem kötvényekbe a tandíjat, havonta, és a DH2-t utaltattam a sulinak.

Aztán egyszer csak a vége felé elszakadt a cérna, és 1 év alatt eltapsoltam a félretett összeget, maradt az 1,2 M tartozás.

2023. márc. 8. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem érdemes megjátszani, egyenlőre nyereséges a dolog, és bármikor ki is szállhatsz az ügyletből. Ezen kívül ha végzel a sulival szükséged lehet egy jelentősebb összegre a pályakezdéshez. Piaci alapon sokkal magasabb kamattal fogsz csak tudni hitelhez jutni. Elméleti szinten vannak persze kockázatok, de szerintem nem jelentősek. Az egyik az, hogy megemelik a diákhitel kamatát. Ha emelnek is, szerintem nem fognak jelentősen, mert nemzetgazdasági szinten nem eredményezne jelentős megtakarítást. A másik kockázat az, hogy ezzel együtt megemelik az állampapír visszaváltásának a költségét. Szerintem itt sem valószínű a drasztikus emelés, mert akkor nem tudnák megújítani az államadósságot, senki nem adna pénzt ezek után az államnak. A legjelentősebb kockázat, hogy egyszerűen elköltöd a pénzt vagy kockázatosabb eszközökbe fekteted ami nem jön be, és ott marad az adósság.
2023. márc. 9. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!