Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Erste platinum vagy wizzair...

Erste platinum vagy wizzair hitelkártya? Vagy valami egész más?

Figyelt kérdés

Hitelkártya kiváltásában gondolkodok, de még bizonytalan vagyok.

Évente 1-2 alkalommal repülünk és nem tudom melyikkel jönnék ki jobban. Szeretném a reptéri varot is használni +1 fő és gyerekek. Úgy látom, hogy ez platinum esetében ingyenes, wizzair kártya esetén fizetős. Viszont előbbinél nincs pontgyujtes csak visszatérítés míg utóbbi esetében csak elrepulheto pontok, visszatérítés nem.



2023. márc. 8. 17:27
 1/7 A kérdező kommentje:
Csak a kedvezmények miatt hasznàlnám,nem a hitel miatt. Szeretném minden hónapban időre visszafizetni. De ezt sem tudom mennyire körülményes figyelni.
2023. márc. 8. 17:29
 2/7 krwkco ***** válasza:

"De ezt sem tudom mennyire körülményes figyelni."

Szinte semennyire. Nekem K&H van, mert a prémium csomaghoz ingyen jár a hitelkártya is. 1% visszatérítés: Aldi, Lidl, Spar és hasonlók. 2% benzinkút.

Az elszámolási napon kiszámítják, hogy mennyivel tartozom. Utána 15 napom van befizetni és abba beleesik a fizetésnap. Akkor feltöltöm.

Az utolsóelőtti napra be van állítva a gépemen egy alert. Akkor ellenőrzöm, hogy nem rontottam-e el. Ennyi.

2023. márc. 8. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
#2 Milyen feltételekkel adják a hitelkártyát a KH-nál? Jövedelemátutaláshoz kötik, vagy bizonyos számla nyitásakor automatikusan készítenek debit kártya mellé egy hitelkártyát is? Milyen hitelkerettel?
2023. márc. 8. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem olyan kombóm van, hogy Granit Platinum debit kártya és Wizzair hitelkártya. A Platinum jó a biztosítás, a váró (ami egyébként most elég pocsék lett), a fast track miatt. A Wizzair pedig a WDC tagság + pontgyűjtés miatt. Nálam a kettő jól kiegészíti egymást.
2023. márc. 8. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 krwkco ***** válasza:
100%

"Milyen feltételekkel adják a hitelkártyát a KH-nál? Jövedelemátutaláshoz kötik...?"

Az ingyenes prémium számla feltétele havi 500 ezer ft (nem feltétlenül jövedelem) átutalása legfeljebb 3 részletben. Nekem néha sokkal több pénzmozgásom van, néha kevesebb. Korábban lehetett egy hetes lejáratú DKJ-t is venni. Egyszerűen vettem a hitelkártyámmal a keret egy részéből és ha kellett, akkor megjárattam a pénzt az AKK és a K&H között. Most inkább csak 4-6 hetes a lejárat a legrövidebb DKJ, de most felemeltettem a hitelkeretemet 600-ra és elég egyszeri mozgatás a havi költésem feletti keretből. És ha egy kicsit időzik a tartalékom az ÁKK-nál az évi 13+ % és nem gond a megkívánt pénzforgalom.

"Milyen feltételekkel adják a hitelkártyát a KH-nál?"

Azt tudom, hogy 150 ezer rendszeres jövedelem alatt nem adnak. Ez kizáró ok. Hogy mennyi a minimum, azt nem kérdeztem.

Ha megfelelsz a feltételeknek 2 debit és egy hitelkártya 0 éves díjjal van.

2023. márc. 8. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Sokat tanulok ezekből. Az első valasznal véletlenül középre nyomtam pedig teljesen hasznos volt. Vissza tudom csinálni? Vagy nem zavar annyira?


A wizzair kártyával most azért bizonytalanodtam el, mert most lett kifizetve egy éves wdc tagság alapból a férjem nevére. Ha családosan repülünk akkor az ő nevére mehet. Mondjuk akkor az ő nevére kellene a wizzair kártya is.

Nyilván ez h hogy éri meg repülési szokastol függ. Évi 2 családi általában, 1 nekem külön barátnős, 1 férjemnek külön csapatos.

2023. márc. 8. 20:39
 7/7 krwkco ***** válasza:

"véletlenül középre nyomtam"

Nem gond. Nem hajtok a minősítésekre. :-)

2023. márc. 8. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!