Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Be tudom fektetni értelmesen...

Be tudom fektetni értelmesen az ösztöndíjamat?

Figyelt kérdés

Még van hátra kb. 3 évem az egyetemből. Van egy kevés ösztöndíjam+online néha van annyi munkám, hogy havonta kb. 20 ezret kapok érte (mondjuk több napnyi befektetett időmért, nagyon nem éri meg de nincs jobb), akkor van olyan kötvény vagy hasonló amibe félre tudnám rakni havonta ezt a kicsi összeget, és azon kívül, hogy az infláció nem érintené ezt az összeget, még kicsi plusz profitot is hozzon? Utánaolvastam egy kicsit, és a PMÁP tűnik ilyesminek, de nekem nem áll egyszerre nagy összeg a rendelkezésemre, hanem folyamatosan raknám be havonta (még jobb lenne, ha nem lenne szankció azért, ha nem rakok be 1-2 szűkösebb hónapban).

Tudtok ilyesmiről, vagy túl szép, hogy igaz legyen?



#pénz #ösztöndíj #megtakarítás #befektetés #PMÁP #gazdaságiszakontanulokdeilyetnemtanítanaksajnospedigazértmentemoda
2023. márc. 11. 15:08
1 2
 11/17 krwkco ***** válasza:
77%

"a gazdasági diplomám"

Remek, gratulálok. Akkor rád az "általában" szóval nem lefedett halmaz vonatkozik.

Tehát szerinted, aki néhány kattintással és a hitelkártya adatainak bekopizásával havi 10-20 ezer forintért DKJ-t vesz, az rontja "a gazdasági diplomád imidzsét"? Amellett, hogy a kérdező sehol sem állította, hogy gazdasági egyetemre jár?

Érdemes volt ilyen tarthatatlan (mondhatok ostobát?) érveléssel vitába szállni?

2023. márc. 12. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

"Amellett, hogy a kérdező sehol sem állította, hogy gazdasági egyetemre jár?"


Nézd meg a hashtageket ;)

2023. márc. 12. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 krwkco ***** válasza:

"Nézd meg a hashtageket ;)"

Ebben igazad van. Gyakori hibám, hogy a hashtagek elkerülik a figyelmemet.

2023. márc. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
8-as, 457 ponttal mentem erre a karra, és nincs olyan óránk egyenlőre, ami magánszemélyek befektetéseivel foglalkozna. Főleg matek van, meg makro tantárgyak. Úgyhogy a felsőbbrendűségi komplexusodat légyszi vizsgáltasd ki.
2023. márc. 12. 22:14
 15/17 A kérdező kommentje:
A többieknek továbbra is köszönöm a válaszokat! Az infós irányt már tervezgetem, de azért azt is jó volt látni, hogy konkrétan merre lehetne menni vele.
2023. márc. 12. 22:16
 16/17 anonim ***** válasza:
Ha van parkoltatott forintod, amivel mást nem akarsz kezdeni, akkor érdemes állampapírba tenni. Van sok más befektetési forma, eszköz is. Ezekkel kapcsolatban tájékozódni kell mint mindenhez. Ezeken akár nyerhetsz is. Ha aktívan akarsz a pénzeddel dolgozni, akkor vehetsz aránylag ritka de keresett termékeket és kicsit később eladhatod haszonnal, ezt sokan csinálják és lehet vele keresni az infláció felett.
2023. márc. 13. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
köszi 16-os! :)
2023. márc. 18. 20:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!