Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Nagyon régen nyitottam egy...

Nagyon régen nyitottam egy bankszámlát a cib-nél, de már 5-6 éve le van járva a kártyám, nincs rajta összeg, sem pénzmozgás, nem használom, el is feledkeztem róla. Lehetséges, hogy van rajta tartozás számlavezetési díj miatt?

Figyelt kérdés
Hogyan szüntethetném meg úgy, hogy ne kelljen ezt kifizetnem? Van elévülési idő? Vagy csak hagyjam az egészet?

2023. márc. 16. 10:28
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Minél előbb keresd fel a bankot, mert simán lehet meglepődsz majd a tartozás összegén.
2023. márc. 16. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Én is ettől félek...
2023. márc. 16. 10:51
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Bemész a bankba, kifizeted a szolgáltatást, amit akarva/akaratlanul/nemtörődömségből igénybe vettél és megilleti a jogos díj a bankot, aztán megszünteted a számlát.
2023. márc. 16. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, hogy felgyűlt rajta tartozás.
2023. márc. 16. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
34%

#3 - Az áramszolgáltató kikapcsolja az áramot, ha nem fizetsz, a telefonszolgáltató letiltja a számodat.

A bank meg fenntartja a csomagot és szedi a díjat, ez korrekt?

2023. márc. 16. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Teljesen korrekt szerintem. Aláírt egy szerződést, amihez tartania kell magát. Ha nincs szüksége a szolgáltatásra, akkor le kell mondani.
2023. márc. 16. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

#5: Az áramszolgáltató mikor kapcsolja ki az áramot? Mennyi tartozást lehet felhalmozni, mire kikapcsolják? Ehhez képest mennyi tartozása lehet a kérdezőnek pár év számlavezetési díj elmaradásból?

Szóval igen, korrekt. Benne van az érvényes ÁFSZ-ben, mit vállalt a kérdező. Nyilván nehéz az értő olvasás, meg sok a betű, de ezt vállalta, ahogy az áramszolgáltóval kötött szerződés aláírásakor is vállalta, a retorziók előre meghatározott menetét.


#3

2023. márc. 17. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Az már egy másik dolog, hogy olyan hülye vagyok, hogy elfelejtem, hogy létezik ez a bankszámlám is :D Még sajnos nem jutottam el a bankhoz, mikor nyitottam Budapesten éltem, azóta már vidéken vagyok, itt természetesen a környékünkön sincs cib bank... Hívtam őket tegnap, de csak személyesen tudnak segíteni, még abban is, hogy most jelenleg mennyi a tartozásom... Jó lenne tudni mennyi pénzzel készüljek. 5000 vagy 50.000... nem mindegy. Fél nap lesz mire eljutok a bankba, meg vissza. Azért valami emlékeztető levelet küldhettek volna nem?
2023. márc. 17. 08:33
 9/19 anonim ***** válasza:
De és gondolom küldtek is, meg sms-t, e-mail-t is, a megadott elérhetőségeidre. Nyilván elköltöztél, ellopták a telefonod, az e-mailed meg feltörték
2023. márc. 17. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Mindig az állandó lakcímemet adom meg ilyen helyekre, most is ott tartózkodok. Az email címem szerintem már 10 éve ugyanaz, ahogy telefonszámom is. Egyiken sem kerestek... De élből jön a rosszindulat, meg a megmondóember aki mindent tud a másikról. Ez olyan tipikus magyar mentalitás.
2023. márc. 17. 10:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!