Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Milyen valutában érdemes...

Milyen valutában érdemes tartani a pénzt mostanában?

Figyelt kérdés

2023. márc. 18. 20:25
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
37%

10


Hát az én tanácsom nem ide illő mert szinte mindenem kriptóban van.

De a lényege hogy nem egy valamibe tesszük hanem többe, a várható siker arányai szerint.

Ha csak normál valuta jöhet szóba akkor ennél pontosabban nem tudok válaszolni mert azokról még véleményem sincs.

2023. márc. 21. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 A kérdező kommentje:
Aha, szóval a kripto is sokféle? Nem is tudtam, köszi.
2023. márc. 21. 22:33
 13/36 anonim ***** válasza:
50%
Nem értem a sok HUF szavazatot, most volt visszaerősödve nagyjából a forint, ilyenkor volt érdemes átváltani, és az értéktartóbb pénznemmel gazdálkodni. Állampapír magas kamatot ad látszólag, persze, csak közben annyit veszít is az értékéből a Ft, nem a világ biznisze...
2023. márc. 22. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
100%

Az állampapír nagyjából annyit jelent hogy annyit fog érni amennyi volt nem egy rossz dolog annak aki nem akar szinte semmit se kockáztatni, de nyerni se.


Eurót néhány hónapja kellett újra váltani és akkor most haszon van rajta. Na de mindenki azt hitte hogy majd most jön a 300 Ft os euro.


Kripto esetében bonyolultabb a kérdés mert ott a tárolása is magas kockázatú. Tehát érdemes nem egy helyen tárolni hanem több helyen és ha az egyik hely bedől akkor a többi megmaradjon.


Persze sokan mondják a hardver walletet, merthogy atombiztos, ez igaz is, de ott meg saját magad jelented a biztonsági kockázatot ha nem vagy képes megfelelően kezelni a jelszót. Ha elszúrsz valamit nincsen ügyfélszolgálat akihez besetalhatsz személyivel. Ha meglopnak hiába mész a rendőrséghez, nagyjabol olyan lesz mintha azt mondanád hogy a tolvaj a holdra szökött. Kripto tőzsdén mondjuk legalább van ügyfélszolgálat, csak ugye ott meg csak addig lesz meg a pénzed amíg össze nem dől maga a tőzsde.


És akkor még ott van a 20 000 féle kriptó, hogy abból melyiket válasszad.


Mondjuk ez esetben magamnak mondok ellent mert nekem a 90%-a Bitcoinban van és 10% oszlik el nagyjából 20 féle más kriptón.(altcoin). Tehát ez nem igazán az a fajta diverzifikáció amit az előbb előadtam.


A kriptó vagyonom 90%-a Binancén van s a maradék máshol, szóval ez is elég torz arány. Ledgerem pedig még nincs. Ugyanakkor azt is hozzá kell tenni hogy nem az a cél hogy ne is legyen hanem ez egy folyamat annak a megszerzése és az áttérés oda.


És akkor még ott van a stablecoin probléma. Nem túl régen 100 százalékban BUSD-t használtam stablecoinnak. A Luna válságból szerencsére kimaradtam ugyanakkor most a BUSD is nagyon gyengélkedik úgyhogy jelenleg az van folyamatban hogy arányaiban legyen a stablecoinban is egy diverzifikáció, használtam tethert, pozícióban vagyok USDC-re. És ami BUSD-t Bitcoinba váltok azt már TUSD-re váltom vissza.

2023. márc. 22. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:

Per pillanat a stablecoin arányom:

TUSD 53,57%

BUSD 46,43%

2023. márc. 22. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
14# én sem, mármint azt igen, hogy valaki nem ért hozzá, és nem akar kockáztatni, befektetni viszont igen, ami nagyon helyes, de akkor miért pont HUF, meg magyar állampapír, amikor más országokban is van állampapír, viszont nincs egy fos, értéktelen pénznemük.
2023. márc. 22. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 A kérdező kommentje:

"A kriptó vagyonom 90%-a Binancén van"

És az összvagyonod hány százaléka van kriptóban?

2023. márc. 22. 06:20
 18/36 anonim ***** válasza:

Első durva becsléssel 60% de a maradék 40% nem olyan mobilis mint a kripto, ha pénzé akarom tenni akkor nem csak egy kattintas. És ne egy ingatlant kepzelj el amit ha nem is egy kattintással, de egybe, egy ügymenettel el lehet adni hanem egy árukészletet. El lehet persze adni azt is egyben, fele annyiért amennyit ér. Rendesen áron eladni viszont tengernyi munka egyesével eladni szóval itt nem passzív befektetésről van szó inkább munka és befektetés keveréke.


Szóval ha ezeket a paramétereket megérteni esetleg elemezni akarjuk akkor mélyebben bele kell gondolni.

2023. márc. 22. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:

"Milyen valutában érdemes tartani a pénzt mostanában?"

Mekkora összeget?

Papír pénzben (valutában), vagy számlán (devizában) szeretnéd tartani?

Ha utóbbi, akkor sokan esküsznek valamelyik neobankra (pl. revolut), mert ott pár kattintással és kedvező árfolyamon válthatsz.

2023. márc. 22. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
0%

#13

Jelenleg 16% a kamat a forinton és várhatóan jövőre sem fog nagyon nagy mértékben csökkenni a forint infláció, azaz én betippelek egy 12-14% PMÁK hozamot.


Ha most 1M HUF-ot befektetek, akkor 2 év alatt kb. 300000 HUF hozammal számolok kamatos kamatként, ha a második évben 12% a PMÁK kamat.


Ha EUR-t veszek most 390-ért, akkor ezt a hozamot kb. 500 Ft-os EUR/HUF-al érném el.

2023. márc. 22. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!