Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Milyen valutában érdemes...

Milyen valutában érdemes tartani a pénzt mostanában?

Figyelt kérdés

2023. márc. 18. 20:25
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
61%

"honnan tudhatnám előre, hogy mikor lesz szükségem a megtakarított pénzemre?"


Nagyon nem mindegy, hogy mennyi a megtakarításod. Ha 100 ezer Ft, akkor tedd be látraszóló bankbetétbe 10% körüli kamatot adnak rá és bármikor hozzáférhetsz.

Ha 100 millió, akkor meg 2 milliót tegyél be látraszóló betétbe, 98 milliót meg 16%-os álompapírba és lesz majdnem 16 milliós kamatjövedelmed jövő ilyenkorra.

Ha most devizára váltod a 100 milliódat, akkor meg fogalmad sincs, hogy jövő ilyenkor többet, vagy kevesebbet fog érni a megtakarításod, mint most. Ha erősödik addig a forint, akkor kevesebbet fog érni, ha gyengül addig, akkor meg több forintot fog érni a devizád.

"Milyen valutában érdemes tartani a pénzt mostanában?"

A devizák egymáshoz viszonyított árfolyama folyamatosan változik, nézd meg a hosszútávú grafikonokat és próbáld megjósolni mi lesz.

2023. márc. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
100%

Hogy valami hasznosat is mondjak én a közelmúltban megcsináltam hogy fél fél fél milliókat váltottam át dollárra euróra svájci bankra és angol fontra.

Majd a következő hetekben figyeltem és amikor valamelyik többet ért akkor átváltottam dollárra (az volt a végső cél).

Kb 10000 Ft tal több pénzem lett mintha a kétmilliót egyből dollárra váltottam volna


Kérdés hogy mivel nem sikerült eltalálni a teljes melyik bontott ezért nagyjából forintban 300 000 rel több lenne hogy ha eltalálom. Csak mint mondja az előttem lévő is ezt majdhogynem képtelenség eltalálni még hozzáértő kinti is ezzel a trükkel viszont valamennyire javítottam a pillanatnyi helyzeten. Azt ugyanis nem valószínű hogy eltaláljuk a mélypontot de az viszont valószínű hogy a pillanatnyi árfolyamnál lesz a közeljövőben több is meg kevesebb is.

2023. márc. 25. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
100%

Tartani csak akkor érdemes valutát, devizát, ha véletlenül kivételesen olcsón tudtad megszerezni. Például a devizahitelek és pénzügyi válság előtti időkben vehettél utoljára nagyon olcsón valutát, devizát, 140-ért CHF-et, 170-ért USD-t, 225 körül EUR-t. De ez 2007-ben volt és azóta 16 év telt el, tehát ha meg is tartottad a devizádat azóta, hiába tűnik jó befektetésnek, de kamatos kamattal számolva nem olyan túl jó a matek.

Szóval nem igazán tartani érdemes, hanem jó időpontokban váltogatni oda-vissza. Ezt mondjuk a devizatőzsdén is megteheted, de azért előképzettség nélkül extrém rizikós, ott nem javaslom.

2023. márc. 25. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
Jaja, tartani csak akkor érdemes, ha forgatni lusta vagy.
2023. márc. 25. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 A kérdező kommentje:

"Nem értem a sok HUF szavazatot"


"Bajnoki formában a forint, más nemzetek irigykedve nézhetik" írja az index(!):

[link]

2023. ápr. 9. 16:02
 36/36 anonim ***** válasza:
100%

#35

Volt is honnan visszaerősödnie. 😂

2023. ápr. 9. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!