Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha valaki mostanában lakást...

Ha valaki mostanában lakást szeretne vásárolni, akkor milyen lehetőségei vannak az önerő fedezésére megtakarítás hiányában?

Figyelt kérdés
Ha valaki mostanában lakást szeretne vásárolni, akkor milyen lehetőségei vannak az önerő fedezésére megtakarítás hiányában? Mindketten dolgozunk, 2 gyermekünk van, és albérletben lakunk. Szülői segítség és másik ingatlan bevonása nem opció. Nagyobb összegű megtakarításunk sajnos nincs. Kb 30 millió ft környékén vannak az elfogadható állapotú ingatlanok, ebben az esetben kb 6 millió ft önerőt kellene letenni. Csok 1,4 millió. Babaváró nem jön szóba, nem szeretnénk több gyereket. A kiadásaink mellett jelenleg kb 20 ezer ftot tudunk csak félretenni havonta, de így nyugdíjas korunkra se lesz saját lakásunk :( sajnos az albérlet árak is az egekben vannak, akkor meg már inkább a sajátomat fizetném. Nektek milyen ötleteitek lennének? Kérem, a sértő hozzászólások mellőzését, és előre is köszönöm a segítőkész válaszokat!

2023. márc. 21. 12:14
1 2 3 4 5 6 7
 51/68 anonim ***** válasza:
70%

Arra írtam, amit linkeltél. Nagy példaként bedobtál egy lakhatatlan házat. Ugorjunk, kövi. Ha van olyan 5millióért, ami lakható, mutasd, ha nem, fogadd el amit írunk, hogy ennyiért nincs, 1 év múlva sem meg 2 év múlva sem.

Ugysnolyan elvárás mintha 10.000 ftért akarnál autót venni. Leadhatod az igényeket, mondhatod, hogy jó a fos lada is, de ennyiért fos lada sincs ami megy.

2023. márc. 27. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/68 anonim ***** válasza:
0%
51: Hát én szivesen laknék benne.
2023. márc. 27. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/68 anonim ***** válasza:
54%
Ember, még csak nem is összkomfortos a ház... kvára nem szívesen laknál benne, ha egyszer tényleg oda kerülnél.
2023. márc. 27. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/68 anonim ***** válasza:
24%

52


Jó, de te csak egy provokáló troll vagy. Jó hogy nem azt mondod, hogy éljenek az utcán, hiszen rengeteg gyerek él az utcán szerte a világban.

2023. márc. 27. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/68 anonim ***** válasza:
63%

53: 70 000 alatt van kiépíteni egy WC-t, a többit meg megcsinálom a saját kezemmel, ismerem a barkácsboltokat, az ecsetet és a PVC-padlót is.

Nem nagy kaland, ha a papírok és a statika rendben van.

2023. márc. 27. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/68 anonim ***** válasza:
63%

"Ha van olyan 5millióért, ami lakható, mutasd"


Ebbe a keresésbe annak kell beletennie a munkát, aki ilyet akar venni.

Ha ez én volnék, akkor se mutogatnám, hanem megvenném.

Ez a munka pénzt ér!

Én amúgy magamnak pontosan így, ennyi munkával szoktam megtalálni, amit megveszek.

2,5-8 év az átlagos munkaidő (napi több óra keresgélés), amit beletolok egy ilyenbe.

És gondolod, hogy az eredményét ingyen odadobom másnak?! No way!!

Ebből élek b+.

2023. márc. 27. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/68 anonim ***** válasza:
70%

Ja értem :D akkor ugye nem baj, ha azt mondom, hogy van 10ezerért használható lada?

Az már a te dolgod, hogy megkeresd.

Jézusom...

2023. márc. 27. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/68 anonim ***** válasza:
63%

"Ha van olyan 5millióért, ami lakható, mutasd"

Mint írtam, nekem ez is lakható, innentől teljesen másról beszélünk.

2023. márc. 27. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/68 anonim ***** válasza:
75%

"Ebbe a keresésbe annak kell beletennie a munkát, aki ilyet akar venni."


Itt egyedül te akarsz ilyet venni, vagy vetetni.

2023. márc. 27. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/68 anonim ***** válasza:
66%

A miskóci kötekedőnek itt egy 5,9 milliós kandallós faház, meg is veheti hétvégi háznak, Miskócon van.

[link]

2023. márc. 28. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!