Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lehet kivenni pénzt bankszámlá...

Lehet kivenni pénzt bankszámláról ilyen esetben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

17 éves vagyok, és van egy Start- bankszámlám egy magyar banknál. Sajnos most közbe jött egy nagyobb összegű kiadás, amit csak úgy tudnék fedezni, ha erről a számláról vennék ki pénzt. Ugye ennek a bankszámlának az lenne a lényege, hogy a sz.tulajdonos 18 éves korától fér hozzá a pénzéhez alapesetben, addig pedig ott gyűlik és kamatozik.

Azonban olvasgattam, el is olvastam az ÁSZF-et, és abban volt egy olyan palagrafus, ami azt írta, "A Számlatulajdonos gyermek a 16. életévének betöltését követően - a Rendelkező egyetértő nyilatkozatával - jogosult a Startszámla felett rendelkezni, a Törvényben foglaltaknak megfelelően."

Később pedig volt egy olyan mondat "A Start-számlára a Törvényben meghatározott kifizetés napjáig terhelési megbízás nem adható. A Start-számlán nyilvántartatott

követelés kifizetését a fiatal felnőtt Számlatulajdonos a 18. életévének betöltése napjától, de legkorábban a start-számla

megnyitását követő 3. év elteltétő...kezdeményezheti a Banknál."


Tehát ha jól értem, teljesen egyértelműen szülői jóváhagyással más így 17 évesen hozzá férhetek a pénzemhez. Vagy félreértelmeztem valamit?



#bank #bankszámla #fiatal #Start bankszámla
2023. márc. 21. 16:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Terhelési megbízás nem adható, tehát nem veheted ki. De van valami normális kamat is erre a számlára, hogy értelme is legyen? Csak mert junior számlát 14 felett magad tudod kezelni.
2023. márc. 21. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Van junior számlám is, amit haszálok is, azon viszont nincs pénz, mivel elég sokat félre raktam a fent említett start számlámra. Egyébként minden hónapban kamatozik 1 Ft-ot:D
2023. márc. 21. 16:59
 3/4 anonim ***** válasza:
Kérj pénzt a szülőktől. A Start számláról 18 év alatt nem vehetsz ki.
2023. márc. 21. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"A Start-számlán nyilvántartatott


követelés kifizetését a fiatal felnőtt Számlatulajdonos a 18. életévének betöltése napjától, de legkorábban a start-számla


megnyitását követő 3. év elteltétő...kezdeményezheti a Banknál.""


Ha erre gondolsz, akkor ez kb. a következőket jelenti:

Ha például 16 évesen lesz egy ilyen számlád, akkor hiába töltöd be 2 év múlva a 18-at, a megnyitás óta nem telt el a 3 év, ezért nem vehetsz fel róla összeget.

2023. márc. 22. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!