Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ilyen esetre melyik lehet a...

Ilyen esetre melyik lehet a legjobb bankszámla?

Figyelt kérdés

Páromnak lenne szüksége egy bankszámlára, a bankmonitor és a bank360, illetve több kulcsszóval történő utánakereséssel, a Google első 10 oldala sajnos nem igazán volt segítségemre, ezért is kérdezek itt.


Az eset ami miatt kell:

Bevándorlásiak, EU-s kártyák, stb. Szükséges egy bizonyos összegű letét, amihez a papírok beadásától számított kb. 1 évig nem szabad hozzányúlni és nem csökkenhet az adott összeg alá. (ezekbe a részletekbe annyira nem folytam bele, nincs túl sok infóm, Ő intézi az ügyvédjével és a könyvelőjével)


Ami a mi részünkről lenne:

-Egyetlen 1 utalás érkezne rá a számla nyitása után, kb. 15000 EUR összegben

-EUR devizaszámla kell (nem jó a forintos, ez az ügy az EU-val intéződik, nem a magyar állammal)

-Nem kell kártya, sem SMS, sem készpénzfelvétel, sem netbank, semmi.

-A kezdeti 1 darab beérkező tranzakció kivételével, nem történne rajta semmilyen tranzakció se kifelé, se befelé

-Tilos a befektetésben való tárolása, nem mehet TBSZ-re, bármilyen papírba, illetve bankon belül sem mehet ilyen-olyan befektetési, kamatozó számlára, csak és kizárólag hagyományos folyószámlára


Nem szeretnénk (ekkora összegnél nem kukacoskodás, beleférne pár-tízezret kifizetni egy évre, de akkor is) csak azért fizetni nagyobb összege(ke)t, mert nem érkezik rá havonta összeg, mert a számla "nincs használva".

Természetesen nem is ingyeneset keresek, tudom hogy olyan nincs.

De ha van lehetőség olyanra ami ilyen esetben is csak 500 HUF éves díjjal van és nem 3000 HUF, akkor inkább választanánk az elsőt, mert miért ne.


Melyik lenne tudomásotok szerint (melyik bank, melyik számlacsomagja) ilyen esetre?


Előre is köszönöm a normális válaszokat!



2023. márc. 22. 22:24
 1/6 anonim ***** válasza:
51%

"Természetesen nem is ingyeneset keresek, tudom hogy olyan nincs."


MagNet banknál van olyan számla, ahol te mondod meg, mennyi havidíjat akarsz fizetni. Nyiss náluk számlát, és mondd meg, h 0 forintot akarsz fizetni.

2023. márc. 22. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
51%

Becsületkasszás számlavezetés:


[link]

2023. márc. 22. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
75%

OTP-t tudom ajánlani.

137 vagy 189 ft/hó attól függően, hogy postai papír alapú kivonatot kérsz-e. Mivel netbankot nem kérsz, ezért gondolom postait igen.

(Amúgy lehet, hogy ez esetben kötelező is, mert valamilyen formában tájékoztatni kell az ügyfelet.)


Első kettőnek:

Magnet Banknál devizaszámlára is igaz ez a 0 ft-os?

2023. márc. 23. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
75%

Előző vagyok. A Magnet esetén a devizaszámla nem ingyenes több mint 1 euró per hó most ugrott be. Korábban néztem.


OTP esetén kevesebb mint fele ennek.


A Takarékbankban is volt korábban nagyon olcsó havi díjú devizaszámla talán 200 Ft körül, nem tudom nyitható még vagy sem a sok egyesülés után.

Nézz utána!

Az OTP viszont biztos annyi amit írtam.


Korábban a megboldogult Sberbanknál volt olyan amit keresel. Nem volt havi díja cserébe csak pénz tárolásra, lekötésre lehetett használni, sem netbank, sem kártya nem volt hozzá kérhető.


Nem tudom másik bank kínál-e ilyet. Nem olyan sok bank van ma már az országban, meg kellene nézni a weblapjukat.

2023. márc. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az OTP-nél én is valami 160Ft-ot fizetek.havont a devizaszámlámért.

De abban nem vagyok biztos, hogy úgy is lehet nyitni, ha amúgy nincs egy kártyás folyószámlád náluk, az online chat ügyfélszolgálaton meg tudod kérdezni

2023. márc. 23. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Lehet úgy is hogy semmi más nincs az OTP-nél.
2023. márc. 23. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!