Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Fektetnek be pénzt manapság...

Fektetnek be pénzt manapság állampapírokba?

Figyelt kérdés
Például PMÁP vagy bármi másba? Tudom, hogy régen igen, de most mi a trend, akinek van egy kisebb vagyona? Hova fektetnek be?
2023. márc. 25. 21:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
52%
Én pl. igen. Mostanában jött meg a diákhitel, ősszel lesz az esküvőm. Akkorra kell a pénz, most nem. Fél éven belül alacsony kockázat mellett nem lehet egetrengető nyereséget felhalmozni (plusz hitelből amúgy se fektetnék kockázatos dologba), azért vettem csak pár hónapos kincstárjegyet, hogy addig se a számlámon álljon. Ha úgy tetszik, csak lehajoltam azért a pár tízezer forintért.
2023. márc. 25. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
35%
Igen, mert ha nem tennék, tovább kellene emelkednie a kamatoknak.
2023. márc. 25. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
61%
Igen, állampapirnak van helye a portfólióban, hiszen alacsony kockázatú befektetés, ami könnyen hozzáférhető. Jobb, mintha számlán porosodna a pénz, az összes megtakarítást viszont nem érdemes itt tartani. Ha 1-5 év múlva szükséged van a pénzre, akkor az egyik legjobb opció.
2023. márc. 26. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Én arra gondolok, ha valaki 20 milliót akar befektetni.

Hova érdemes? Ebbe IS? Egy 7 éves 16%-osra? Tényleg jó lenne tudni.

Nem akarom évente kivenni, ráér. Az lenne a lényeg, hogy biztonságosan megtöbbszörözzem. Ami kockázatos, nem igazán érdekelne.

2023. márc. 26. 11:28
 5/14 anonim ***** válasza:
82%

5: Minden befektetésnek van kockázata, olyan nem létezik, hogy biztonságosan megtöbbszörözd. Éppen ezért érdemes a portfólióban többféle befektetést tartani, így csökkentve a kockázatot.


Állampapírnál kockázatod maga az állam és ahogy számolják az inflációt. Rövidtávon (5-10 év) jó opció, mert alacsony kockázatú, kisebb a volatilitás, bármikor szükséged van rá könnyen hozzáférsz.


Tőzsdén a kockázatod a cégnek a teljesítménye és a gazdasági hírek, jól kiválasztott cégekkel viszont hosszútávon (10-20 év) van lehetőseg állampípron felüli hozamot elérni. Itt magas a volatilitás, diverzifikálni szükséges (minél több cég, más szegmens), érdemes képezni magad befektetés előtt.


Banknál lévő alapoknál részvény avagy kötvény kitettséged van, ettől függően magas avagy alacsony a kockázat. Viszont az egyedi részvények/államkincstártól vásárolt kötvényekhez képest itt van egy extra állandó költséged a bank felé, amiért kezelik a befektetési alapod (ugye a bank is valamiből meg akar élni, miközben a kockázatot te viseled).


Ezen felül képbe jöhet ingatlan, lakás, garázs, avagy egyéb termék, aminek reálisan meg tudod becsülni az árát, ideig tartani, felujítani, majd keresni rajta.


Ami nagyon fontos befktetéseknél, hogy KIZÁRÓLAG NEKED fontos, hogy több pénzed legyen, mindenki más le akar csípni belőle. Tőled függ, hogy ezt a pénzt oda adod másnak, avagy inkább képzed magad.


Hogyha nem értesz a pénzügyekhez és nem is akarsz vele foglalkozni, szerintem államkötvény a legjobb opció számodra, mert a magyar államkincstárnál 0 költséggel űzheted, némi kamatért.

2023. márc. 26. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
7-essel értek egyet. Én PMÁP-ben tartok több milliót. Szerintem jó döntés.
2023. márc. 26. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Többször olvastam már krwkco hozzászólásait. Szerintem nem kéne lefikázni, mert tök jó tanácsokat ad és nem kicsit ért a pénzügyi dolgokhoz.
2023. márc. 26. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Úgy látom, kuckó bennfentes ezen az oldalon, mindent törölnek, amit nem ő ír.
2023. márc. 26. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 krwkco ***** válasza:

#5 nagyon jól leírta a lehetőségeket. Egy dologgal egészíteném ki az államkötvénnyel kapcsolatos érvelését. Előfordul, hogy a kötvénykibocsájtónak a pénz megszerzésén kívül egyéb szempontjai is vannak, amik teljesüléséhez valamivel magasabb kamatot hajlandó fizetni vagy egyéb kedvező feltételeket kínál. (Ahhoz képest, mint amit akkor ajánlana, ha nem lennének ezek a szempontok.)

A lakossági forint állampapír, konkrétan a PMÁP esetében:

- az állampapírba félrerakott forintok csökkentik a lakossági keresletet és ezért kedvezően hatnak az inflációra

- a magyar lakossági befektetők kevésbé hajlamosak a hirtelen pénzkivonásokra, mint az üzleti és különösen a külföldi üzleti befektetők.

Ezért kínál a kincstár némileg kedvezőbb feltételeket.

Megfigyelhető ennek ellenkezője is, amikor a külső szempontok inkább az ajánlat rontásához vezetnek. Pl. megszünt a jövőre nagyon kedbező kamatozásúvá váló PEMÁP. Mert a lakosság tipikusan eurót vasárolt, hogy PEMÁP-ot vegyen, ami rövidtávon nagyobb euró kereslethez vezetett és ezzel egyik tényezőként befolyásolta az euro-forint árfolyamot.

2023. márc. 26. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%
Kuckómackó a legfontosabb tényezőt kihagytad, azt ugyanis, hogy aki állampapírba fekteti a vagyonát, az az infláció mértékének az ötödét sem tudja ellensúlyozni a szar döntésével.
2023. márc. 26. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!