Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi köze a banknak ahhoz, hogy...

Mi köze a banknak ahhoz, hogy mire költöm a pénzemet?

Figyelt kérdés

Kaptam egy ideje egy üzenetet a bankomtól, hogy vizsgálnak bizonyos nagyobb összegű tranzakciókat, és hogy igazoljam ezeknek az összegeknek az eredetét (a fizetésem nem erre a számlára érkezik).


Majd hozzátették, hogy a "bank politikája szerint nem támogatjuk a szerencsejáték-függőséget (milyen hülye megfogalmazás, ugyan ki támogatná), és javasoljuk, hogy többet ne hajtson végre ilyen tranzakciókat"


A pénz eredetét igazoltam, ezt további vizsgálat után el is fogadták, egyelőre a tranzakciók is folynak tovább, de csak remélni tudom, hogy nem lesz bajuk vele.


Ha nincs náluk hitelem, nincs mínuszban a számlám, semmi kötelezettségem nincs feléjük, akkor mi közük van hozzá, hogy mire költöm a pénzt (a pénzmosás lehetőségén kívül, de ugye ezt így nem említették)?


2023. márc. 27. 22:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon szépen meg is válaszoltad a kérdést magadnak, az utolsóval. Attól, mert nem említették, még ez is lehetett a vizsgálat tárgya.

Továbbá nyilván gyanús tranzakciókat akár a te védelmedben is letilthatnak.

2023. márc. 27. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Azt elfelejtettem említeni, hogy az összes tranzakció szerencsejáték-oldalra való befizetés volt kártyával (ezért írtak a szerencsejátékról). Tehát a pénzmosás csak kevésbé játszik, csak egy ötlet volt (elég nehéz már ezeket az oldalakat ilyesmire használni, nekik is törvényi kötelezettségük a pénzeszközök eredetét ellenőrizni). És konkrétan felszólítottak, hogy fejezzem be - miért nem mindegy nekik, ha nem tartozom nekik semmilyen összeggel, csak van ott egy számlám?

Mondjuk ugyanez a bank volt, ahonnan egyszer random felhívtak, hogy gyanús tranzakciót észleltek a kártyámon, letiltották, de újra próbálkoznak, én vagyok-e? Még jó, hogy 2 nappal előtte az Apple értesített, hogy visszatérítették a kártyámra az iCloud havidíját - akkor ezt nem is értettem miért, már 2 éve havonta automatikusan erről a kártyáról fizettem, nem értettem mi az oka a visszatérítésnek. A bank egyszerűen belenyúlt egy rendszeres havi előfizetésembe, hogy gyanús tranzakció...nagyon furcsa.

2023. márc. 28. 04:51
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Melyik bank ez?
2023. márc. 28. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
nem Magyarország - ING.
2023. márc. 28. 05:28
 5/5 xp ali ***** válasza:
Csalásmegelőzés, pénzmosás, terrorizmus elleni jogszabályok. Kötelesség a banknak, nem jószántából csinálja. Ha kooperatív vagy, mást nem tehetnek, amíg nem tudnak valami csúnya dolgot bizonyítani.
2023. márc. 28. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!