Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Érdemes állampapírba tennem a...

Érdemes állampapírba tennem a pénzem, ha bármikor előfordulhat, hogy szükségem lesz rá?

Figyelt kérdés

Szeretném a kevés megtakarításomat állampapírba tenni, viszont nem tudom, hogy ilyen esetben megéri-e.

Infláció követőn gondolkodtam, de mi van, ha tegyük fel adódik egy olyan ingatlanvásárlási lehetőség, amit nem akarok kihagyni.


Bármikor visszakérhetem a pénzem? Mennyi kamatot vesznek le róla ilyen esetben?


Nem vagyok nagy matek zseni, ezért úgy is kérdezhetném, hogy PMÁP esetében mennyi idő után vehetem ki a pénzem úgy, hogy ne jöjjek ki minuszosan.


Előre is köszönöm a segítséget.



2023. márc. 31. 08:48
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
89%
Igen, érdemes, a PMÁP a mostani kamatokkal kb 3 hét alatt kitermeli az 1% visszaváltási költséget.
2023. márc. 31. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
84%

A pénzed 2 nap alatt ki bírod venni akármikor tőlük. Ennyi az átfutási ideje az eladásnak.


Ezen kívül az államkincstárnál nagyon olcsó készpénzben kivenni a pénzt. Töredékébe kerül, sok tízezerrel olcsóbb, mintha egy bankból vennéd ki, ha esetleg készpénzre van szükséged.

2023. márc. 31. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
79%

jelenleg bármikor vissza lehet váltani, és 1% csak a visszaváltasi költség, de ezt senki nem garantálja, hogy így marad, ez benne a bizonytalanság.

Ha ezt nem akarod kockáztatni, akkor vegyél diszkont kincstárjegyet. picit alacsonyabb a kamat, de párhavonta automatikusan tiéd ujra a pénz

2023. márc. 31. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Értem, ez esetben vásárolni fogok. Mindig jönnek ki új sorozatok ugye, jelenleg melyiket kell/érdemes venni? DKJ és PMÁP egyaránt érdekelne.
2023. ápr. 7. 20:06
 5/24 anonim ***** válasza:
19%

Mekkora összegről van szó egyébként, kedves kérdező és mitől függ, hogy "hirtelen jön" olyan lehetőség, hogy ingatlant vennél?

Ez általában nem hirtelen szokott jönni, hanem az ember megtervezi előre mikor vásárolna.

2023. ápr. 8. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
#5: de, ha keresel, akkor egyszer csak nagyon hirtelen fogsz találni.
2023. ápr. 8. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

#6

Ja, vagy keresed 9 hónapig és akkor addig parkol a pénzed kamat nélkül.

30 milliónál azért már eléggé luxus.

1 milliónál is számít persze.

2023. ápr. 8. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

Én 55M-t parkoltattam állampapírban 2 évig, mire sikerült egy nem irreálisan túlárazott házat talalálni.

Mióta így megnőtt a kamat, csak pislogtam, milyen ütemben gyarapodik...

Aztán meglett a ház, 2 hét múlva már fizettem.

igazad van, most luxus bármennyi pénzt folyószámlán tartani.

2023. ápr. 9. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

Ha bármikor szükséged lehet a pénzre, akkor állampapír felejtős. (Egyébként is, hisz a pénzügyi analfabéták számára van kitalálva.)


Forex daytrade-del vagy skalppal érdemes fialtatnod a tőkéd, hisz ezen típusú pozíciók a tárgynapon zárulnak, a kiutalás pedig jellemzően ~24 óra. A hozam pedig nem éves tizenszázalék, mint az állampapír esetében, hanem napi 1-2%.

2023. ápr. 9. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
#9: vagy napi -2% (ha volt stop lossod)
2023. ápr. 9. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!