Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Diákhitel visszafizetés. Hogyan?

Diákhitel visszafizetés. Hogyan?

Figyelt kérdés
Előző és mostani félévben igényeltem szabadon felhasználható Diákhitelt. Költöttem is belőle, viszont ami megmaradt belőle, azt visszautalnám. Előtörlesztésnek vagy kötelező törlesztésnek számít ez? A bank felületén, vagy a Diákhitel fiókban fizessem vissza a megmaradt összeget? Az nem baj, hogy eközben nagy eséllyel májusban is jönne a hitelösszeg eközben(mivel egész félévre kértem)? Köszönöm

2023. ápr. 14. 13:19
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Belepsz a diákhitel fiókokban és ott lesz olyan hogy előtörlesztés. A nevéből is látszik,hogy előtörlesztének számít. Hiszen fizetni csak a jogviszony megszűnése utáni 5. hónaptól kell majd. De azt is csinálhatod,hogy lemondod a maradék 2 hónap utalását.
2023. ápr. 14. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!