Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Prémium magyar állampapírt...

Prémium magyar állampapírt szeretnék venni, de hogy is megy a folyamata?

Figyelt kérdés

Romániában élek, de magyar állampolgár vagyok.Hallottam erről a prémium magyar állampapír befektetésről, viszont nemtudom hogy megy ott a menete.

Kell csináljak egy bank fiókot? Illetve a 7 éves állampapírt 7 évig muszáj bent hagyjam ? Mi van ha mondjuk fél év után ki kell vegyem?



2023. ápr. 16. 17:07
 1/9 anonim ***** válasza:
81%

Bankfiókot?

A Magyar Államkincstárnál kell nyitnod egy értékpapírszámlát, online ingyenesen megteheted. Utána bármikor tudsz venni elektronikusan (bankkártyával) állampapírt, és az online felületen mindig látszik a portfóliód aktuális értéke.

Vissza tudod váltani bármikor, és nem csak egyben, hanem bármilyen összegben el tudsz adni belőle. De ha nem várod meg a lejáratot, akkor 1%-ot le fognak vonni tőled.


Fontos, hogy ez az 1%-os visszaváltási költség bármikor megváltozhat, nőhet. Illetve extrém esetben a kormány minden további nélkül megszüntetheti a lejárat előtti visszaváltás lehetőségét is, ekkor kénytelen vagy megvárni a lejáratot.

Utóbbira minimális az esély, de elméletben előfordulhat.

2023. ápr. 16. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
18%
Nem magyar állampolgárnak, hanem devizabelföldinek kell lenned.
2023. ápr. 16. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
ezt hogy érted? Forintba kell legyen a pénz igaz?
2023. ápr. 16. 18:30
 4/9 anonim ***** válasza:
37%

Amennyiben Romániában dolgozol és adózol nem biztos, hogy megéri, mert lesz egy devizaváltási költséged, illetve az országban ahol adózol lehetnek további költségeid, mint egészségügyi hozzájárulási adó, szociális adó (hogyha Magyarországon dolgozol és adózol, mindez nincs).


Mielőtt belevágsz, mindenképpen olvass utána milyen jogszabályok érvényesek az országodban, avagy kérdezz meg egy könyvelőt/adótanácsadót!

2023. ápr. 16. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Így már mindjárt nem hangzik olyan jól…
2023. ápr. 16. 18:48
 6/9 A kérdező kommentje:
Pedig nemis olyan rég még azt hallottam, hogy rengeteg külföldi vett magyar állampapírokat.De lehet, hogy nem jol emlékszem…
2023. ápr. 16. 19:03
 7/9 anonim ***** válasza:
44%

A kettes válaszoló téved.


"A Prémium Magyar Állampapírt belföldi és külföldi magánszemélyek (devizabelföldi és devizakülföldi természetes személyek) vásárolhatják meg."


[link]

2023. ápr. 17. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Értem, szóval ha mondjuk el akarok menni az állami kincstárba akkor kell váltsak forintot, azt oda adom cserében kapok egy papírt amit bármikor vissza válthatok, igaz ?.
2023. ápr. 17. 10:42
 9/9 A kérdező kommentje:
Illetve még valami, kér valami adóazonosító jelt viszont nem tudom mi lehet az, nekem nincs olyasmim, el tudnátok magyarázni mit jelent?.
2023. ápr. 17. 11:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!