Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Megéri Diákhitelt felvenni?...

Megéri Diákhitelt felvenni? Negatív vélemények a diákhitelről?

Figyelt kérdés

Ahogy itt beleolvastam néhány kommentbe az oldalon, elég negatívan írtak a diákhitelről, de nem fejtették ki, hogy mi vele a gond.

Lehetséges, hogy át leszek sorolva fizetősre az őszi, utolsó félévemben (tudom április van, még egy csomó idő hátra van, tanulj...ez ennél kicsit hosszabb, több összetevős sztori :) ). Drágább szak, de ha nem érdemes diákhitelt felvenni, akkor még ki tudom fizetni. De az jobbnak tűnik, hogy nálam van a pénzem, kamatozik és majd szépen visszafizetem évek alatt.

Diákhitel2 elvileg kamatmentes, kalkulátorba is vállalhatónak tűnő összegek jöttek ki, mégis azt írták, hogy semmiképp se diákhitel.

Mi benne a rossz? Érdemes felvenni?

Plusz kérdés, hogyha felvenném, mikor érdemes az igénylést megkezdeni, mennyi idő a folyamat?



2023. ápr. 18. 19:17
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen megéri a diákhitelt felvenni egy-két félévre. én 8 félévet jártam egyetemre, hasonló szituációban azért 8x500e Ft jó kis élet indító, ha utána nem is biztos, h eltudsz vagy akarsz helyezkedni a diplomáddal.
2023. ápr. 18. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
54%
A DH2-t megéri felvenni, mivel kamatmentes, így amit most felveszel, azt évekkel később már az inflálódott pénzből fizeted vissza, azaz értékben többet kapsz most. A DH1-et nem éri meg felvenni, mert az kamatos és a felvétel pillanatától kamatozik, tehát mire elkezded törleszteni már jól megduzzad. A páromé akkora, hogy kiszámoltuk, hogy 63 évesen fogja teljesen visszafizetni. Ha gyerekünk is lesz és élünk a 3 éves törlesztés felfüggesztéssel, akkor 66, azaz a nyugdíjig már nem fizeti vissza (tanár, a tanári fizetéssel kalkulálva ami csak az infláció mértékével emelkedik végig).
2023. ápr. 18. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Valószínű elhelyezkedni eltudok majd a diplomámmal, az akarok-e már a kérdéses rész :/ Kezdő fizetésekről nem hallottam jókat. Szerencsére más szempontból egyelőre úgy néz ki, hogy jól fogok indulni. Terveim szerint, ha rossz is lenne a fizetésem, akkor is ki tudok jönni belőle és a hitelt is simán tudom törleszteni, más miatt nem kell hitelt felvennem.
2023. ápr. 18. 19:43
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ,hogy mire akarod felvenni. Bulizni meg játszani a királyt fölösleges. És később nagyon fogod bánni. Lakhatást stb fizetni igen. Illetve sokan forgatják (köztük én is) állampapírba, vállalkozásba.
2023. ápr. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Azért mondják, sokan, hogy inkább ne, mert ostobák, és csak addig terjed a pénzügyi jártasságuk, hogy "fujj hitel, én azt soha".


Ebben a helyzetben nettó nyereség felvenni.

2023. ápr. 19. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs más út, megéri. Én is felvettem, megélhetésre költöttem, szüleim nem tudtak támogatni. Most doktorálok, jó állásom van, szépen tudok törleszteni. Nekem megérte, enélkül nem ment volna.
2023. ápr. 19. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha tudod azt, hogy a jövőben nem minimálbérért fogsz dolgozni (gondolom ezért tanulsz), akkor megéri. Ha a szabad felhasználásút válaszod, akkor fontos, hogy célszerű a kötelező minimumtól nagyobb összeggel törleszteni (mert össze lehet azt hozni, hogy a kötelező minimum a kamatokat sem fedik az elején). Nekem ez a fizetésem 10%-át jelentette, 2,5 év alatt visszafizettem közel 1 M Ft-ot.
2023. máj. 10. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
15%

Nem nagy titok, hogy érték rendi álláspontból beszélnek. Arról szól, hogy jobban kell az államnak támogatni a tanulást a lakhatást pénzben, mint hungarikum 0%, 8% kamatos hitelekkel elrejteni szőnyeg alá seperni.


Magyarországnak van múltja a retardált hitelért kapkodásnak. A Kádár rendszer is adósságspirálba került a végére. Devizahiteles válságot az első Orbán kormány okozta, mert ők vezették be. Gyurcsány megadta a lovat rá.

2023. aug. 14. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!