Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha utalok pénzt OTP netbankon...

Ha utalok pénzt OTP netbankon keresztül valakinek, akkor lehetek csalás áldozata? Úgy értem ezt, hogy utólag megkárosíthatnak? Akinek utaltam az láthatja ilyenkor a bankkártyám valamelyik adatát utólag?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 21. 22:44
 1/7 anonim ***** válasza:
70%
Nem
2023. ápr. 21. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
41%
Az első nagyon jól összefoglalta, azt amit tudnod kell ahhoz, hogy megnyugodjál, kedves kérdező!
2023. ápr. 21. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
0%

Nem. Lathatja, nyugi

Irj ha van még kérdésed

2023. ápr. 22. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
75%

"Akinek utaltam az láthatja ilyenkor a bankkártyám valamelyik adatát utólag?"


Nem.


Utalásnál azt látja, hogy ki küldte a pénzt (neve) és milyen bankszámláról.

Ezzel a két adattal konkrétan semmit nem tud csinálni, maximum utal ő is neked pénzt. :)

2023. ápr. 22. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
A bank legalabb annyira karos, mint a tank. A keszpenz a megoldas. Utalas helyett elutazol az eladohoz es oadaadod neki a penzt.
2023. ápr. 22. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
33%

"Ha utalok pénzt OTP netbankon keresztül valakinek, akkor lehetek csalás áldozata?"

Persze, hogy lehetsz. Az, hogy utaltál valakinek pénzt, nem fog megvédeni a csalásoktól.


"Akinek utaltam az láthatja ilyenkor a bankkártyám valamelyik adatát utólag?"

A bankkártyád semmilyen formában nem játszott szerepet az utalásban, azt vásárláskor használod.

2023. ápr. 22. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
67%

Úgy látszik, hogy a bankkártya/bankszámla keverése soha nem fog kimenni a "divatból". Átutalásnál a bankszámládról küldesz pénzt. Ez akkor is működik, ha nincs is bankkártyád, mivel az teljesen másra való. A pénz is a számlán van, nem a kártyán.

Utaláskor a nevedet, bankszámlaszámodat és a bankod nevét fogja tudni a másik fél, ezzel nem tud visszaélni. Ellenben ha valakinek utalsz egy áruért, de az nem küldi el, attól nem véd meg semmi.


#5 meg egy ősember, akit meghaladott a technika.

2023. ápr. 22. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!