Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Van 30 ezer euro megtakaritáso...

Van 30 ezer euro megtakaritásom.Melyik lenne a legjobb állampapír? Váltsam át forintra és úgy válaszak vagy tegyem euró magyar állampaírba?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 27. 10:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ha “t” év futamidejű euro állampapírba fekteted, akkor kapsz rá évente r(EUR) kamatot. A végén lesz 30000 * (1+r(EUR))^t = A euród


Ha átváltod forintba “P(0)” árfolyamon, majd veszel ugyanolyan lejáratra forintos állampapírt, akkor meg kapsz r(HUF) kamatot. A végén lesz 30000*P(0)*(1+r(HUF))^t / P(t) = B euród, ahol P(t) a t időpontbani EUR/HUF árfolyam.


Ha A>B, akkor vegyél euro állampapírt.

Ha B>A, akkor váltsd át forintra és vegyél forint állampapírt.

Ha B=A, mint az hatékony piac feltételezése esetén feltételezhető, akkor mindegy hogy mit csinálsz.

2023. ápr. 27. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Most hogy erősödött a forint, én eurót tartanék, és 410-420 Forint/Euró környékén váltanám át forintra, és akkor vennék PMÁP-ot, addig PEMÁP.
2023. ápr. 27. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Egyik sem jó.


Álompapír.

2023. ápr. 27. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Tegnap vettél volna meta (facebook) részvényt 209 USD-ért, most 239 USD.


1 nap alatt 14%.


Ezt melyik álompapír tudja?

2023. ápr. 27. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Utólag könnyű megállapítani, erre egy általános elsős is képes- nagyon nevetséges és kínos ilyenekkel példálózni :D
2023. ápr. 27. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ha ezeket csak utólag lehetne megállapítani, akkor ma Warren Buffett hajléktalan lenne.


Elég nevetséges és kínos lehet abban hinni, hogy ezek csak utólag láthatóak.

2023. ápr. 27. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

500 emberből egy lesz Warren Buffett. Vagy kevesebb.


Ha előre lehetne látni az árfolyamokat, akkor az árfolyamgörbék kiegyenesednének, mint a halott ekgja. Tudod azért vannak a tőzsdén adásvételek, mert az eladó sokallja az árat, a vevő meg kevesli - ellentétesek a várakozásaik. Már a következő pillanat árfolyama is megjósolhatatlan mert minden jelenleg ismert információ azonnal beépül az árakba. Olvass kicsit a pénzügyekről, közgazdaságtanról, hogy működnek a piacok, és rájössz majd.

2023. ápr. 27. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Kösszépen, hogy felvilágosítottál, hogy amiből 30 éve élek, az egyrészt nem működik, másrészt nem olvastam róla még eleget. 🤣😅🤣😅🤣😅


Tudod, én már rég túl vagyok azon hogy erről a témáról olvassak. Én erről a témáról már írok. Az megvan, hogy ez egy lényegesen magasabb szint?

2023. ápr. 27. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

30 éve élsz abból, hogy megírod mit kellett volna venni tegnap? Az is egy teljesítmény ha megtalálod a hülyéket akik ezt megfizetik :D


Bhocshànhatt egy úhr íhr nehm ohlvash. 🤣

2023. ápr. 27. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Javaslom az általános iskola első osztályos tananyagát, olvasás volt az óra neve. Utána kiegészíteni az értelmezés témakörével, hogy amit olvastál azt értelmezni is tudd!
2023. ápr. 27. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!