Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Milyen állampapírt érdemes...

Milyen állampapírt érdemes venni PMÁP helyett november-december-január körül?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem hogy "milyen állampapírt érdemes venni november-december-január körül", mert a PMÁP februárban fizet kamatot, ami azt jelenti, hogy az összes addig felhalmozott kamattal együtt kell megvásárolni és - logikusan - februárban ez esetben nem hoz túl sokat.

Melyek azok a más állampapírok, amelyeket megéri inkább venni, ha túl közel a PMÁP februári kamatfizetés?



2023. máj. 19. 13:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%

A PMÁPnak több sorozata is van, és nem mindegyik februárban fizet kamatot.


A vételárban felhalmozott kamat akkor alacsony, ha távol van a kamatfizetés. Ha pont kamatfizetés után vagyunk egy pillanattal, akkor 0.


Szóval mindegy melyik állampapírt veszed, napi szintre lebontva a vételkor megfigyelhető hozambörbének megfelelő kamatbevételt tudod elhatárolni magadnak.

2023. máj. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Én azt figyeltem meg, hogy februári-márciusiak a kamatfizetések.
2023. máj. 19. 14:00
 3/14 anonim ***** válasza:
De aminek a vételárában 0 a felhalmozott kamat októberben, az következő októberben fizet kamatot… miért jobb neked egy évet várni 12 egység pénzre, mint négy hónapot 4 egység pénzre?
2023. máj. 19. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
24%
Olyan DKJ-t vegyél, ami kamatfizetés körül jár le, és akkor felhalmozott kamat nélkül tudsz venni a PMÁP-ból.
2023. máj. 19. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

"De aminek a vételárában 0 a felhalmozott kamat októberben, az következő októberben fizet kamatot… miért jobb neked egy évet várni 12 egység pénzre, mint négy hónapot 4 egység pénzre?"


Nem tudom hogy pl. októberben melyiknek 0 a felhalmozott kamata.

Vásárlás során próbálgassam végig "melyiket mennyiért adják"? Vásárlásnál nem rémlik hogy lehetne látni a kamatfizetéseket, cska ha az ember utánanéz vásárlás előtt akkor tudja.

Lehet rosszul tudom.


Elgondolkodtam rajta hogy bármikor adódhat olyan hogy október-november (vagy január) körül szeretnék betenni egy összeget.

2023. máj. 19. 14:47
 6/14 anonim ***** válasza:
0%
Rendszerint 3-5 havonta bocsátanak ki PMÁP-ot. Múlt éven biztosan tudom, hogy volt egy október körül és nyáron.
2023. máj. 19. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Az elérhető állampapírokra rákeresel googleben, a nyilvános ajánlattétel/kibocsátási tájékoztató/ismertető dokumentumban szerepelnek a kamatfizetési dátumok.


Ezenkívül a webkincstárban is ha az “i” betűre mész mutatja az adott kötvény fő adatait. Kibocsátás, kamatfizetési gyakoriság, köv. kamatforduló…

2023. máj. 19. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
48%

Ha az allamkincstartol veszed akkor csak egy sorozatbol tudsz PMAPot venni. Te esetleg mashol vasarolsz?


En amugy nem ertek egyet azzal hogy csak azert ne most vegyel PMAPot mert sok benne a felhalmozott kamat.


A jelenleg elerheto 2030/J sorozatban 2,4482% felhalmozott kamat van es 16% kamatot fizet a kovi fordulokor. Ha most veszel ilyet pl 1 millioert akkor 976103 forint neverteket kapsz amire jovo marcius 20-an 156176 forint kamatot kapsz, igy osszesen 1.132.279 forintod lesz. A realizalt hozamod 13,22% 10 honap alatt ami kb eves 15,86%-os kamatnak felel meg. Ekkora kamatot pedig semelyik masik allampapir sem ad.

2023. máj. 19. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


"En amugy nem ertek egyet azzal hogy csak azert ne most vegyel PMAPot mert..."


Értem és ha november körül lesz pénz rá?

Igazából - tudom a kérdés elején kellett volna ezt írnom - attól tartottam hogy a 2030/J után már nem lesz ezévben új kiadva...

2023. máj. 19. 15:11
 10/14 anonim ***** válasza:
72%
Ja bocsi az volt a kerdes hogy novemberben milyet erdemes venni. Tegyuk fel ekkor 12% felhalmozott kamat van az allampapirban. 1M forintert ekkor kapsz 892.857 neverteket. 3 honap mulva kapsz 142.857 forint kamatot es lesz osszesen 1.035.714 forintod. 3,57% hozamot ertel el 3 honap alatt ami kb 14,27% eves kamat, ami meg mindig jobb mint barmilyen mas allampapir (jelenleg).
2023. máj. 19. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!