Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Viszonylag magas fizetéssel...

Viszonylag magas fizetéssel érdemes sietni a saját lakás vásárlással, vagy ráérünk vele?

Figyelt kérdés

Ketten keresünk nettó 1.4 milliót. Így jelenleg a bérleti díjra kevesebb, mint a bevételünk 10%-a megy el, gyakorlatilag elenyésző. Mindenhol azt hallom, hogy minél előbb saját lakásba kell menni, mert kidobott pénz a bérlés. De én valahogy nem érzem annyira, hogy sürgősen vásárolni kellene. Egy olyan lakás havi törlesztője, ami a jelenlegi bérleményhez hasonló színvonalú, legalább 3-szor annyiba kerülne, mint a jelenlegi bérleti díjunk.

Nyilván hosszú távon mindenképp kell majd saját ingatlan, de biztos hogy érdemes ezt ennyire sürgetni?

A hitel kamata (hogy kétszer annyit fizetsz vissza, mint amennyit felvettél), az nem legalább annyira kidobott pénz, mint a bérlés?

Nem jobb, ha még pár évig bérlünk, és majd később, sokkal nagyobb önerővel vásárolunk csak sajátot?



2023. máj. 28. 19:58
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
14%
érdemes sietni.
2023. máj. 28. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
77%

Most nem vennék ingatlant. Az árak még magasan, a gazdaság recesszióban, a hitelek drágák.


Ráértek még ezzel.

2023. máj. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
35%
Én 4 éve vettem minimális önerővel, mégis okosan. Jelenleg fele annyi a törlesztőm, mint amennyibe a lakbér kerülne az ugyanilyen lakásra. Engem is próbaltak lebeszélni a vásárlásról, mert pont akkor már az egekben voltak az ingatlanárak, akkor volt az a nagy emelkedés, és hogy úgyis csökkenni fog. Hát nem így lett, mert csak tovább emelkedtek és az infláció is beköszöntött. Szerintem első lakást mindig akkor kell venni, amikor megteheted.
2023. máj. 28. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
70%

Sokan hülyének néznek minket, de:

Hasonló a helyzet, jó fizetés, kettőnknek 1.8 körül. Albérletben élünk, és jó ideig még fogunk is.

Amikor összegyűlik annyi pénzünk amit ki tudunk pótolni hitellel, kölcsönnel, azonnal veszünk egy lakást befektetési céllal. (A hitelt fizetik a lakók)

3 lakásnál tartunk.

2023. máj. 28. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
23%
Most nem vennék lakást, ha hitel kellene hozzá. A hitelkamatok lassan el fognak indulni lefelé, a lakásárak emelkedése kb egy éve megállt.
2023. máj. 29. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 Lilluci27 ***** válasza:
Ha olyat tudsz bérelni aminek a torlesztoje 3 szőr több lenne akkor ne siess örülj neki hogy van olyan aki ilyen brutálisan áron alul ad ki neked valamit
2023. máj. 29. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
19%
már tegnap is késő lenne.
2023. máj. 29. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

#6: Igen, pont ez okozza a dilemmát. Főleg amíg magas az állampapír kamata (idén és jövőre még biztosan), addig talán érdemesebb oda gyűjtögetni a megtakarítást, és fizetni tovább a bérleti díjat.


A kalkulátor szerint ha most vennék fel a hitelt 20% önerővel 20 évre, akkor a bérleti díjam 2.7-szerese lenne a törlesztő.

2023. máj. 29. 15:32
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyi a fizutok, hogy jött össze csak 20% önerő? Ha meg 100 millás hazban gondolkoztok,akkor akkorát is béreltek? Nekem nemigen jön ki a matek.
2023. máj. 29. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
44%

Az ingatlan mindig egy jó befektetés.

Nekem van egy saját tulajdonú hitelmentes lakásom sopronban,és az öcsém pesti lakásában van 50%-os tulajdonrészem.


Soproni vagyok Ausztriába járok ki napi szinten dolgozni.

a lakásomat itt Sopronban 2014-ben vettem ez egy 45 m2 lakás akkor 6,7 millióba került.

1,5 szobás régebbi téglalakás de teljesen jó állapotban van.


Öcsém tavaly vett pesten lakást,volt kb 12 millió forint megtakarítása,apu adott neki valamivel több mint 5 milliót.


Nekem volt közel 8 millió forintom, megbeszéltük így hárman apu öcsém én,hogy megkapja a pénzt tőlünk cserébe a lakás 50%-a az enyém lesz.



Így vett az öcsém hitel nélkül Zuglóban egy 1,5 szobás korrekt kis téglalakást.


Apu örül neki,hogy tudott segíteni az öcsémnek,annak is örül,hogy nem kell aggódnia egyik fia miatt se.


Igazából örülök én is, hogy így alakult, öcsém is rendben van,nem albérletezik többet,nincs is eladosódva egyáltalán.


Öcsém pedig nagyon örül a lakásnak,hogy van egy kis saját lakása nagyrészt egyedül él benne, én csak akkor megyek oda ha éppen meglátogatom nagy ritkán.


Most az a közel 8 milliót amit adtam a testvéremnek,én eredetileg autóra akartam költeni,autót akartam venni.

De igazából sokkal jobb hogy így alakult,tudtam egyrészt öcsémnek is segíteni,másrészt hosszú távon nekem se egy rossz befektetés.

2023. máj. 30. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!