Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hány évesen volt először...

Hány évesen volt először bankszámlád és bankkártyád?

Figyelt kérdés

2023. máj. 30. 21:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
20 évesen lett, mert fölvettek az egyetemre, és kötelező volt saját számlát nyitni. Kártya a kollégimui + más egyetemi befizetésekhez kellett.
2023. máj. 30. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
17
2023. máj. 30. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
19, majdnem 20. Akkor is alig használtam, csak muszáj volt valamit megadni az egyetemnek, aztán ha ingyen van akkor miért ne. Egyszer jött rá egy (akkoriban még) nagyobb összeg (ma már egy nagybevásárlással elmegy), amit hónapok alatt feléltem, aztán pár ezrek mozogtak csak rajta, amíg nem kezdtem el dolgozni. De akkoriban még a mekiben se lehetett kártyával fizetni, még nagyon a készpénz volt a menő, az automaták is bevették a papír 200-ast és 500-ast, de kártyát még a büfében sem fogadtak el.
2023. máj. 30. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
14
2023. máj. 30. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem szerintem mar 12 evesen is volt. Emlekszem az otp Junior akkor 14 ev altt olyan kartyat adott ki amit csak OTP terminallal lehetett hasznalni. Meg arra, hogy a helyi szupermarketben nagyokat neztek meg akkor hogy egy szelet csokit kartyaval szeretnek fizetni.

Most 30 eves vagyok.

2023. máj. 30. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Amikor egyetemista lettem. Akkor volt nagy újdonság, hogy átutalással fizették az ösztöndíjat, mert egy évvel előttünk még készpénzben fizették.
2023. máj. 31. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
44 évesen. :)
2023. máj. 31. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
1993.12.24.-én lett számlám, a bátyám segített nyitni akkor még és 20 éves voltam. Befizetett nem rá 500Ft-ot karácsonyra, de kártyám visa electron csak 22 évesen 1995-ben lett és akkor a cégnél kértem, hogyha lehet, nekem számlára dják a pénzt. Akkor ez még csak a nyugatról bejött cégeknél volt divat, a kollégák úgy néztek rám, mint egy ufóra. Aztán onnantól kezdve akárhová mentem, már nem volt opció, hogy kézbe adják, mindenhol csak számlára utaltak azóta. Ezt a számlámat kb 20 évig használtam, kb 10 éve szüntettem meg.
2023. jún. 5. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Kb. 24 évesen (2010-es evek legeleje), addig egy betétszámlát használtam ami anyám neve alatt volt és csak készpénzt tudtam róla személyesen kivenni. Diákmunkáról a fizu, vagy ha eladtam néha ezt-azt vaterán, mind jött a betétszámlára :) én meg havi 1-2x a bankba és kivettem.

A bankszámlát, bankkártyát azért igényeltem végül mert nagy útra készültem és kártyával akartam repjegyet stb. venni.

Persze, azóta is része az életemnek de része a készpénz is. Amire jó lenne minél inkább visszatérni de szinte lehetetlen, marad a "kettős pénz" ami időnként igen idegesítő. Amit tudok, azért készpénzzel fizetek, ameddig csak lehet.

2023. jún. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
16 évesen lett először OTP Junior számlám. Mondjuk pénz az nem sok volt rajta akkoriban, de legalább tudott nekem utalni anyukám.
2023. jún. 5. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!