Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Magyar Állampapír? Ezt miért...

Magyar Állampapír? Ezt miért nem mondják?

Figyelt kérdés

15-17% kamatot ígérnek, VISZONT azt nem mondják hogy a 15.5% minimum 5 éves futamidőre, a 17.5% 19 éves futamidőre szól!


Tehát beteszed a pénzed, és 5 év múlva veheted ki, ha a kamatot is szeretnéd megkapni. A kamatot addig NEM kapod meg.


Ezt miért nem említik?


Illetve gyakran hallom a TBSZ számlát. Utána kérdeztem a bankban..

TBSZ számla esetén X év után kapom meg a kamatmentes jutalékot, akkor tudom felvenni a jutalékot. Addig az X évig nekem a jutalék és a betett pénz sem elérhető.


2023. jún. 5. 13:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
54%
Azért nem említ senki ilyeneket, mert ez csak a te képzeletedben létezik, nem gondolatolvasók és ráadásul nem is idióták!
2023. jún. 5. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Miért nem így van?


Ezek szerint is így van:


[link]

2023. jún. 5. 14:02
 3/13 anonim ***** válasza:
92%

Van többféle állampapír. Mielőtt megveszed valamelyiket nem árt azt a konkrétat megnézni.


Pl a legnépszerább a PMÁP évente fizet kamatot.

Lejáratkor meg visszaadja a tőkét.

Idő előtti eladásnál megkapod az időarányos kamatot.


Szóval egyáltalán nem úgy működik, ahogy te gondolod.

2023. jún. 5. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
85%

#2: Nem nem így van

Az állampapírt bármikor eladhatod .Pl a PMÁP-ot amiről szó van jelenleg 1% -os veszteséggel el tudod adni(nem kőbe vésett, változhat)

És a felhalmozott kamatot megkapod.

a 15,5% nem öt évre szól az az 1. kamatperiódus ÉVES kamata.


TBSZ más tészta,állampapír adómentes úgyhogy ahhoz nem kell,de tény hogy ki kell várni az 5 évet a teljes adómentességig.

2023. jún. 5. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
68%

"Az állampapírt bármikor eladhatod"


Addig adhatod el ameddig az állam úgy gondolja hogy nem változtat a feltételeken, amibe te beleegyeztél a PMÁP vásárlásakor. Bármelyik pillanatban módosíthatja úgy a feltételt, hogy nem 1% veszteséggel veszi vissza az állampapírt hanem idő előtt nem veszi vissza, vagy ha mégis akkor felemelei a visszavételi díjat 1%-ról akkorára amekkorára akarja.

2023. jún. 5. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
88%
5# helyesen írja, bármikor - egy este alatt- átírja a dagadt a törvényt, és ennyi.
2023. jún. 5. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
82%

#2 A belinkelt oldalon ott van minden feketén fehéren, csak értelmezni is tudni kéne.

-A meghirdetett kamat éves kamat amit a PMÁP esetén évente kiutalnak a tőkéd után. A kamat számítása az előző évi infláció + 1% (az újaknál nem tudom) kamatprémium. A tőkét 100%-ban visszakapod a lejáratkor, vagy visszaválthatod -1% felárral pillanatnyilag (ez az ami változhat).

Tehát az egyszerűség kedvéért ha január 1.-én beteszel 100.000,-ft-ot 5 éves PMÁP-ra arra kapsz kb 16.000,-ft kamatot egy év múlva. Ha ezt egy év múlva kiveszed a mai tudásunk és törvényeink szerint visszakapsz 99.000,-ft-ot. Summa 115.000,-ft-od lesz egy év múlva és még a tőkéd is felszabadult. Ha nem veszed ki akkor 116.000,-ft-od lesz amiből le van kötve 100.000,-ft és kiutaltak kb 16.000,-ft kamatot. Azért írok kb összeget mert nem tudom hol vetted (elődleges vagy másodlagos piac), nem tudom hogy fizetted (utalás, feltöltés ...stb.) ezeknek lehet pénzügyi vonzata.

-BMÁP kamat pillanatnyilag kb ugyanezt tudja viszont ott negyedévente kiutalják a kamatot, de a kamat is negyedévente változik az utolsó 4 DKJ kibocsájtás súlyozott átlaga + 1% kamatfelár szerint. Ez csak 3 ill 5 éves futamidejű és ugyanaz vonatkozik pillanatnyilag a visszaváltásra.


A TBSZ mint írták, más tészta.

2023. jún. 5. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
64%
Mindennap növekszik az összeg az egy napra jutó kamat összegével, szóval jelenleg ki lehet venni az aktuális nyereséggel az összeget.
2023. jún. 5. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

4: Hol olvasható erről a szerződés?

Én is érdeklődtem már, csak találgattak ezekről a kondíciókról... Semmit írásban nem mutattak.

2023. jún. 5. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%
Most jottel ra,h ebben a mocskos csalok orszagaban elsz? A szerzodest es kondicios listat olvasd el,mielott hulyeseget csinalsz…
2023. jún. 5. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!