Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Létezik Magyarországon "bérvás...

Létezik Magyarországon "bérvásárlás"?

Figyelt kérdés
2010. okt. 17. 19:12
 1/9 A kérdező kommentje:

Bocsánat, a legfontosabbat elfelejtettem:

ingatlanra vonatkozóan!?!

2010. okt. 17. 19:13
 2/9 anonim ***** válasza:

Olyan mindenhol létezik.

Strómannak nevezik őket, és nem egy tisztességes foglalkozás.

2010. okt. 17. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Hm...egyről beszélünk? Szerintem nem :-)

Én arra gondoltam, hogy létezik-e olyan lehetőség, hogy kiveszel egy lakást albérletbe, mondjuk a vállalkozótól, aki a lakást építtette, bérleti díjat fizetsz neki, mint albérlő, de mondjuk köttök egy olyan szerződést, miszerint x évig fizeted a bérleti díjat és azután megveszed a lakást, de az addig befizetett bérleti díjak összegével csökken a vételár. Tudtommal ezt hívják bérvásárlásnak...

2010. okt. 17. 19:40
 4/9 anonim ***** válasza:
Most ha jól értem, te kvázi a lízingelésről beszélsz...
2010. okt. 17. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ezzel semmi probléma nem lenne, ha találnál valakit, aki belemegy. De nem fogsz, mert a másik fél így rosszul járna.

Ha mégis beleegyezne, akkor sokkal többe kerülne, mint a lakás valódi ára.

Ugyanis ő megteheti, hogy kiadja a lakását évekig,beszedi az albérleti díjakat, aztán eladja egy másiknak, és semmit nem kell beszámítania.

2010. okt. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Hasonlít, de nem, elvileg nem lízing, mert éppen az a lényeg benne, hogy csak az al- és a főbérlő (ált. egy vállalkozó, aki felépít mondjuk egy x lakásos társasházat, de nem tudja eladni) szerződik, egy harmadik vállalkozásnak, pl. banknak semmi köze hozzá.

Igen, tudom, hogy ez túl szép, hogy igaz legyen, de pl. Németországban tudom, hogy működik és nagyon meglepődtem, amikor pár napja az egyik ismerősömtől hallottam, hogy így "bérelnek" házat. Én is egyből azzal jöttem, hogy tuti lízing, de állítólag nem. Mindegy, a héten megkérdezem majd tőle pontosan. Google-ban próbáltam így rákeresni "bérvásárlás", de lehet, hogy ha egyáltalán létezik, nálunk nem így hívják.

Egyébként találtam róla egy nagyon jó kis cikket, ha tudtok németül:

[link]

2010. okt. 17. 20:41
 7/9 A kérdező kommentje:
Hogy melyik fél mit tehet meg a másikkal: eladás, be nem számítás, kiköltözés stb.,-> ezek ellen egy szerződéssel bebiztosíthatja magát mindkét fél...
2010. okt. 17. 20:44
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha le tudja ezt valaki vezetni, hogy ez miért érné meg a tulajdonosnak, vagy egy vállalkozónak üzleti szempontból, akkor biztos lenne ilyen, mert törvény nem tiltja, de én nem igazán tudok olyan helyzetet, szituációt elképzelni, hogy valakinek megérje részletre eladni a lakását.

Egy vállalkozónak az a jó, ha minél gyorsabban ki tudja nyerni a tőkéjét egy beruházásból, mert úgy tudd tovább lépni, új beruházásba fogni. Senkinek nem éri meg 10-20 évig várni a pénzére, csöpögtetve visszakapni a befektetését, kizárólag a bankoknak, akik eleve ebből élnek, de ők ezért busás kamatot szednek.

2010. okt. 17. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Pedig van ilyen. Nem jellemző, de előfordul. Általában úgy van, hogy azokat a lakásokat adják el így, amiket nem vesznek meg a tömbből. Pl. van 25 lakás, abból 3 nem megy el, akkor megpróbálják így eladni.
2010. okt. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!