Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hitelfelvétel? Van valami...

Hitelfelvétel? Van valami megoldás?

Figyelt kérdés
Párom szeretne felvenni kölcsönt de csak 100000ft-ot, mert próbált részletre enni egy netbook-ot, de mivel csak 42000ft fizetés érkezik a kártyájára, ezért sehol nem jött össze, a minimum mindenhol 50000-60000ft?.Természetesen nem ennyi a fizetése, de vendéglátóba dolgozik, és hát ugye ők nem akarják több órára bejelenteni.ezért találtuk ki hogy akkor megpróbál egy gyorskölcsönt felvenni, mert végülis tökmindegy hogy kinek törlesztene a banknak vagy a notebookért,de a K&H ba nem jártunk sikerrel.Tudna valaki valami megoldást? esetleg hogy mit lehetne még megpróbálni??Annyira rossz ez a helyzet hogy nem ennyit keres de nem hajlandóak bejelenteni normálisan, és így a lehetőségeink egyenlőek a 0-val.Szerintetek mit tehetnénk?Van valami megoldás??
2010. nov. 26. 10:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

több megoldás is van

1. elmegy olyan helyre dolgozni, ahol normálisan bejelentik

2. gyűjt a notebookra és nem vesz fel hitelt (ezt tartom jobbnak, mert napról-napra kevesebbet fog érni az a gép, mire kifizeti a végét is, már gyakorlatilag semmit)

2010. nov. 26. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Előre mondom eszemben sincs tanácsolni a Provit(úgy, hogy ezért nem kell senkinek lehúznia), de pont ezek a helyzetek, ami az ő malmukra hajtják a vizet, mivel a bankoknál nem felelsz meg, de náluk lazább a feltétel, így több ember kénytelen hozzájuk fordulni, pláne csábító az, hogy azonnal kezedbe nyomja a kért összeget. (Tudom, volt benne részem évekkel ezelőtt, sajnos egy temetés miatt, de mivel azt meg kellett gyorsan oldanom, nem volt más lehetőségem!)

Más munkahelyet találni, ahol normálisan be vagy jelentve, igen nehéz pláne a vendéglátóipar, az építőipar területén.

Vagy esetleg az un. "A" hitelt felvenni(számládra érkező összeg háromszorosát igényelheted). Esetleg kölcsön, barátoktól, szülőktől, vagy fizetési előleget kérni, az legalább kamatmentes. Nálunk van ilyen és 6 hó alatt vonják le a fizetésből. Az esetleges off-ért bocsi.

2010. nov. 26. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
51%

Ebben az esetben azt hiszem a provident jó megoldás lehet.


100000 ezer forintra 30hetes futamidő esetén 115200-at kell visszafizetni.Heti törlesztőrészlet 3840Ft.


Annyi a lényeg, hogy nem otthoni szolgáltatást kell kérni, hanem bankszámlásat.ű


Egyébként itt egy táblázat is:


[link]

2010. nov. 26. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

11:33-as vagyok megint.

Na látod a te helyzeted is rámutat arra,(mint ahogy az enyém is amit fent leírtam) hogy egyéb lehetőségetek nem lévén marad a Provi. Az előző hozzászóló által belinkeltek alapján, 100.000 ft-nál a kamat, vagy htm. (mindegy) az már nem olyan gázos, hogy ne lehessen kigazdálkodni. Szidjuk a Provit és társait, hogy uzsorás, meg lehúzós, de vannak szituk, amikor kikerülhetetlenné válik velük az üzlet.

2010. nov. 26. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
75%

Én linkeltem, sajnos édesanyámnak is temetés miatt kellett felvenni egy összeget, és ő még előtörlesztést is kért, így jóval kevesebbet fizetett vissza.


Igen, nem a legolcsóbb megoldás, de ha pénteken meghal valaki és hétfőn már intézkedni kell bizony muszáj, mert 0 ft-ból nem lehet.

2010. nov. 26. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
48%

takarékoskodni kéne:)


Provident:


tényleg van olyan szitu amikor ésszerű efféle megoldáshoz folyamodni...


pl.


az orosz maffia holnap kivégez, ha nem fizetsz



egyébként neeeeem!!!!


normál körülmények között soha...

2010. nov. 26. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

12:24 vagyok (újfent)

Valóban vannak olyan élethelyzetek /sajnos/, amikor az idő a legnagyobb ellenséged. Menj el a bankhoz, állj sorba, tölts ki 5 igénylő nyomtatványt, bizonyítsd be több dokumentummal, hogy ennyit és ennyit keresel, hozz a szolgáltatótól, a telefontársaságtól nullás igazolást, hogy nincs tartozásod stb., és majd napokon/heteken belül elbírálják, hogy megkapod-e a kért hitelt. Ezzel szemben a Provinak elég egy telefon és pár óra múlva kezedben a pénz.

Amíg a pénzintézetek nem változtatnak ezen magatartásukon és nem kezelik rugalmasabban a dolgot, addig a Provik és tsaik meg tudnak maradni a pénzpiacon nincs komolyabb konkurenciájuk.

Ne értsen senki félre, nem kampányolok mellettük, nem állok a Provival semmilyen kapcsolatban, sőt ha a hitel elkerülhetetlen (és sok esetben az!) én is a bankokat vagyok kénytelen javasolni. Nem is akarok vitába szállni senkivel, persze takarékoskodni kell /???/ és nem hitelt felvenni, de mire összegyűjtöd (lakásra, autóra, lakás felújításra, vagy akármire)az már régen nem annyiba kerül és a hónapok, évek csak múltak. Persze az egyik kommentező irónikus megjegyzése az orosz maffiáról megmosolyogtatott, értettem a lényeget, de tudomásul kell venni, hogy adódhat olyan körülmény mindenki életében, amikor ez a megoldás tűnik a legegyszerűbbnek. Mindenkinek saját magának kell mérlegelnie és döntenie, hogy tud-e egy másik alternatívát a problémájára. Hát ez off. lett a javából, mindenkitől elnézést.

2010. nov. 26. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de most nem egy baromi sürgős temetésről van szó, hanem egy laptopról!!

Nem értem, miért kellene hitelt felvennie.

Gondolom, a jövedelme van vagy havi 100 ezer. Az egyik hónapban tegyen félre 50et, a következő hónap elején már meg is tudja venni a laptopot. De ha csak havi 25-öt tud félretenni, akkor is max. 3 hónap és meglesz a gép.

Az a baj ezzel a Providentes dologgal, hogy több, mint fél évig fogja fizetni, és simán lehet, hogy később majd nagyon kellene az a pénz. Pl. ha neadjisten elveszíti az állását, amivel mindig kell kalkulálni.

Plusz ha a gépnek bármi baja lesz, pl. véletlenül leesik és összetörik a kijelzője, akkor már a nem létező laptopot fogja fizetni, nem egy ismerősöm járt így.

2010. nov. 26. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Kedves Előző!

Való igaz, és egyet is értek veled, hogy a két esetet nem szabad összehasonlítani. Reméljük, hogy a kérdező talált valamilyen - számára megfelelő - megoldást, és ki tudja kerülni a hitelfelvételt. Bízom benne, hogy helyesen mérlegelt és ideális elhatározásra jutott. Tényleg, hol van, hogy döntött? /de azért mi jól elbeszélgettünk/

2010. nov. 26. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

17:58-as vagyok, így néhány óra távlatából visszaolvasva talán egy kicsit túlzottan belelovaltam magam a témába. Remélem, nem sértettem meg vele senkit.

Kérdező: engem is érdekelne, milyen döntésre jutottál!

2010. nov. 26. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!