Van ennek elévülése?

Figyelt kérdés

Apukám idén 10 éve halt meg (már letelt a 10 év), velem lakott élete végéig (anyukám már sokkal korábban elhunyt). Mivel a munkám miatt sokat voltam vidéken, külföldön, az otp számlámhoz komplett hozzáférést kértem neki, plusz bankkártyát is, hogy bármikor tudjon róla pénzt levenni, ha itthon bármire szükség lenne. Később ide utaltattuk a nyugdíját is.

Amikor elhunyt, megvolt a hagyatéki tárgyalás, ahol megemlítettem a számlát, de mivel akkoriban nem volt rajta megtakarítás, a hölgy azt mondta, hogy nem kell vele foglalkozni, különben is csak hozzáférése volt, nem volt számlatulajdonos.

Mostanáig nem éreztem fontosnak - sőt, inkább lelkiismeret furdalásom volt, valahányszor eszembe jutott - hogy a szüleimet mindenhonnan "töröltessem", de szép lassan rendeznem kell mindent (haszonélvezeti jogok, stb.), így sor került a bankszámlára is. Az otp-ben viszont azt mondták, hogy nem elég a halotti anyakönyvi kivonatot bevinnem, kell a hagyatéki határozat is, különben semmit sem csinálnak - és addig pl. számlacsomagot sem módosíthatok, stb. Nekem viszont nem szerepel a hagyatékin a számla (igazából már arra sem emlékszem, hogy hol van a határozat, de az biztos, hogy semmilyen hagyaték nem szerepelt rajta)! Ilyenkor mit lehet tenni? Nincs ennek valami elévülése?


2011. márc. 12. 09:22
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha a számlán tulajdonos vagy, és ő engedményes vagy társtulajdonos volt a számlán, akkor te a tulajdonosi jogaidnál fogva bármikor "kirakhatod" mindenféle eljárás nélkül a társtulajdonost a számládról. A számla a tiéd, így ha csak rendelkező volt a számlán az illető, akkor semmi "gond", simán kell, hogy töröljék a számlát. Úgy menj be az OTP-be, hogy meg akarod szüntetni a számlát, sehogy máshogy. Szüntesd is meg, másnap pedig nyiss egy újat.
2011. márc. 12. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Egyetértek az elsővel. Azt még hozzátenbném,hogy ne hagyd magad lerázni semmivel. Az OTP nagyon szemét minden ilyen ügyben.
2011. márc. 12. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat! Megpróbálom, bár az egész azért került most terítékre, mert múlt héten szerettem volna számlacsomagot módosítani, de nem engedték, mert az apukám még mindig szerepel a számlán és kellett volna a beleegyezése. Mondtam, hogy mi a helyzet, erre kérték a fent már leírt papírokat.
2011. márc. 12. 22:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!