Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Banki értékbecslő által...

Banki értékbecslő által alulértékelt lakásnál (ha a bank nem ad elég hitelt) hogy oldottátok meg a problémát? Ill. mit tegyünk?

Figyelt kérdés
Axa banknál inditottuk el hitelkérelmünket, megvolt a szerződéskötés (foglalózás) és értékbecslés. Az értékbecslő jóval alul értékelte a lakást, mert szerkezetkész és a szerződésben ez nincs feltüntetve. Csak az, hogy kulcsrakész állapotban átadják a lakást a banki utalástól 1 hét múlva. Egyébként a lakás készen van, csak nincsenek burkolatok lerakva, mert azt mi választhattuk ki. A banknál a fedezeti osztályon nem fogadják igy el a lakást ill.nagyon alulértékelték az értékbecslést, igy nem kapjuk meg a kért hitelt. Mit tehetünk ilyenkor? A banki ügyintézőjük hitegetett minket, hogy minden rendben van, erre tessék a lakás nem felel meg nekik! Megrendeltük a konyhabútort is már. Benne van a lakásba egy csomó pénzünk. Járt már igy valaki?m
2011. márc. 13. 22:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
El kell menni Axa Bank központjába és ott a legfelsőbb személynél kell panaszt tenni, persze nem ő foglalkozik vele, de így jobban megijednek és foglalkoznak a problémáitokkal.
2011. márc. 14. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
bankot kell váltani.
2011. márc. 17. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Nem szívesen váltunk bankot, idáig fizettünk 220 ezret papírmunkára és még hátravan az apeh és a közjegyző. Mégegyszer nem vagyunk hajlandók kifizetni ennyi pénzt, más bankhoz fordulás miatt! Kaptunk a banktól még lehetőséget, azt intézzük éppen. Köszönöm a válaszokat!
2011. márc. 17. 21:08
 4/14 anonim ***** válasza:

én írtam a bankváltást.

A bankváltás esetén az egyetlen + költség az új értékbecslés lenne. Kezdeti díjak terén pedig sokkal olcsóbban megúsznád máshol... de tégy belátásod szerint.

hátralévő költség még Neked a folyósítási díj (axa meghitelezi), más bank elengedi. A közjegyzői okiratnál AXA 2 oldalú okiratot kér, más banknak elég az egyoldalú, ami árban is kb. a fele. Akciókban pedig több helyen visszafizetik a folyósítási díjat. Jelzálogbejegyzést mé szintén nem fizetted... Amit eddig fizettél az az adásvételi sz. lehet, de az az új bankba is kellene, a módosításért a banknév miatt álalában az ügyvédek nem kérnek újra pénzt.

Mindenesetre sok sikert, bárhogy is döntesz.

2011. márc. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Utolsónak igaza van.

Bár a többi banknál ugyanígy alulértékelhetik a lakást.

Nem is értem miért választottad az AXÁ-t, van olyan bank, ahol nincs semmilyen kezdeti költséged.

Ők még a magatartási kódexet sem írták alá, nyilván nem véletlenül.

[link]

Hitelközvetítő ajánlotta? Úgy nem csodálkoznék......

2011. márc. 26. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Igen, az eladó építettő cég ajánlotta a hölgyet, aki az axa banknak dolgozik, de nálunk csak kirendeltségük van az egyik biztosító társaságnál. Mindent a hölgy intézett, nem egyszer hibázott munkája során ( a mi hitelünk elbírálása alatt!) és még biztosítással is be akart minket húzni, szerencsére nem tudott. A hitelünket végül is megoldotta és azért az axát választottuk, mert több hitelre volt szükségünk, mint amennyit más bank hitelez és Ők megadták. A rossz és az axa hülyesége, hogy, ha 2 házat teszel fel a hiteledre jelzálogként, kéri az életbiztosítás megkötését. Ezen kívül vannak jó dolgai is, pl.előtörlesztésnél nincsen plusz költség. Míg más banknál a futamidő elején fizetsz kevesebbet, az Axánál fordítva van. Az elején (első évben) többet, aztán kevesebbet. Ez is mellette szól többek között. Köszönöm a válaszokat! :)
2011. márc. 28. 09:01
 7/14 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem: Fizettünk háromszor tulajdoni lapot+ térképet(összesen: 18.750+3.000), ügyvéd (76.000)értékbecslés kétszer 64.000 , számlanyitás axánál 2800, életbiztosítás 3 havi előre 17.200, mindösszesen: 181.750 Ft, bocsi tényleg nincs annyi, mint amit először írtam, fejben nagyjából számoltam csak. Még hátravan a jelzálog bejegyzés ( 2 lakásra), közjegyző,apeh..remélem más nincs. Elhihetitek a hócipőnk tele. :-/
2011. márc. 28. 09:11
 8/14 anonim ***** válasza:

az utolsó kedves válaszolónak üzenem, hogy én is hiteltanácsadó vagyok, tehát ne általánosítsunk. :))

a kérdezőnek pedig bár már mindegy, de elárulom, hogy az AXA Banknál em kötelező az életbiztosítás. Amikor a hiteled intézted, akkor még fiókvezetői döntés volt náluk, így lég lett volna, ha ragaszkodsz a bankhoz, akkor csak fiókot váltasz...

Az AXA pont ugyanúgy annuitásos hitelt ad, mint a többi bank, azaz eleinte a kamat a több, aztán a tőkerész. Az előtörlesztés sem olcsóbb, mint más banknál...


Hiteltanácsadóként nem támogatom, amikor egy ügyfélnek kalkulálok egy csomó bankra, majd az ügyfél uyanezekre a bankra kér ajánlatot egy másik tanácsadótól. (bár a Te életbiztosításos KÖTELEZŐ ajánlatod után már ezt is megértem...)

Mindenesetre ha a hiteltanácsadó csak 1 bankkal van leszerződve, akkor mindenki tájékozódjon máshol is, ne fogadják el azt, hogy máshol kevesebb hitelt adnának, mert ő ezt honnan tudná....

Én az AXA Bankkal is szerződve vagyok és azoknak az ügyfeleknek kell őket ajánlani, akiknek saját égből van bevételük, vagy KSH adat szerint többet keresnek mint amennyire ténylegesen be vannak jelentve. Minden más esetben találunk kedvezőbb ajánlatot a bankok között. Olyat, aki magasabb hitelt ad, kedvezőbb kamattal és induló költséggel... 2-3 hónappal ezelőtt P1 kategóriában még azoknak is kedvező ajánlatot adtak, akik jó jövedelemmel akartak felvenni hitelt és ehhez volt kb. 30 % önerejük. Mára kamatot emeltek, szigorítottak az adósminősítésükön, így a P1 ajánlatuk is kedvezőtlenebb lett, mint máshol...

Neked már mindegy, de adott hiteltanácsadót ne ajánld az ismerettségi körödben, mert nem adott megfelelő tájékoztatást Neked...

2011. márc. 31. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Szia! :) A hölgy aki a hitelünket intézi nem hiteltanácsadó, hanem az axa bank értékesítési munkatársa. Csak elég tudatlanka szegény! Munkája során többször is hibázott, nem is értem a férjemet, miért is nem engedte, hogy átmenjünk más bankhoz. Szerintem túl lenne már ezen az egészen. Az életbiztosítást pedig szerintem az axa kérte, mert záradékolta is a hölgy a bank javára. Ilyet meg tudtommal akkor csak akkor tehet. Mindegy ez is minket biztosít, mert a férjem napi 50km-t utazik oda vissza a munkahelyére, bármi történhet.. a biztosítás kellett, ekkora hitel mellé főleg. Igazából kevés önerőnk volt, viszont jó keresetünk( kb.500 e ft) havi és 2 jelzálogfedezet. 5 hete indítottuk el a hitelt, még mindig nincs eredmény :(... Köszi a válaszodat!
2011. ápr. 1. 09:36
 10/14 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem írni: Nekünk teljesen jó, hogy eleinte kell többet fizetni a axának, majd kevesebbet, ez így jó..most vagyunk fiatalok és "még" egészségesek, később csak öregszünk..arra legyen kevesebb a törlesztő. Az Axánál nincs előtörlesztési díj, nekem a hölgy ezt mondta. Na, de mondott sok mindent. :)
2011. ápr. 1. 09:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!