Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi a teendő ha rossz számlaszá...

Mi a teendő ha rossz számlaszámra utaltam a pénzt? Hogy tudom visszakérni azt az összeget?

Figyelt kérdés
2011. máj. 6. 10:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Sajnos csak úgy, ha kideríted, kinek a számlájára ment a pénz, és szépen megkéred, hogy adja vissza. Ha nem teszi, bíróságon pert indíthatsz az összeg erejéig jogalap nélküli gazdagodás címén, amiben valószínűleg a javadra ítél a bíróság (feltéve persze, ha egyébként nem tartoztál mondjuk pont a számlatulajdonsnak is pénzzel), de az elég macerás.
2011. máj. 6. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Én arra gondoltam,h utalok neki 1ft-ot és a közleménybe beírom,h tévedés volt,utalja vissza...bár ki az a hülye aki visszaküldi:(
2011. máj. 6. 10:21
 3/13 anonim ***** válasza:

Ez is egy megoldás, de megkérheted a bankot is, hogy keressék meg. Bár a számlatulajdonos elérhetőségét nyilván nem adják ki neked, de üzenni tudsz neki a bankon keresztül, ha elmondod, hogy épp az ő számláján van a pénzed.

Egyébként mi volt az átutalási megbízáson? Stimmelt a név és a számlaszám? Megmutatod a bankban, hogy rossz helyre ment, és valószínűleg segítenek.

2011. máj. 6. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Ha a számlaszám és a hozzá tartozó név nem egyezik akkor elvileg az utalásnak nem szabad átmennie!

Ha meg egyezik akkor ugye nem véletlen utalás volt...


Érdeklődj a bankodnál, hogy mi a helyzet...

2011. máj. 6. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
jó eséllyel semmit nem kell tenned, mert a számlaszám nem valós( vannak benne ellenőrző kódok)...de menj be a bankba és megmondják
2011. máj. 6. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
De v.néztem,fel si dolgozta,tovább is utalta a bank...hiába nem egyezett a név a sz.számmal...azt csak(legalábbis nekem)akkor ellenőrzi,ha bankon belül utalok:(
2011. máj. 6. 21:20
 7/13 anonim ***** válasza:

Szerintem semmit, ezért hivják fel minden utalás előtt és közben százszor az ember figyelmét hogy egyeztesse az adatokat mert "Tranzakciót utólag nem áll módunkban törölni"

Legjobb ha elfelejted azt a pénzt, és máskor jobban megnézed mikor kinek mit utalsz.. Egy tapasztalattal gazdagabb lettél ennek most ez volt az ára, sajna.

2011. jún. 8. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%
Bíróságra ne menjél, én is rohadt mérges lennék ha valaki nekem utalna véletlenül pénzt és még engem b***nának le! Ő a hibás, miért nem nézte meg! Bocsi, de ez igy van és ha perre viszed simán el is veszted mert nincs az a biró aki a vétlent itélné el a vétkessel szemben. Visszaadni vissza kellene neki, de szerintem hacsak nem valami nagyobb összeg akkor inkább hagyd a fenébe nem ér meg annyi költséget, macerát!
2011. jún. 8. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%
Mégha egálra is jön ki 50-50% akkor is a perköltség lehet fele is lehet több lenne mint maga az összeg amit utaltál. Emiatt nem éri meg. Nagyon drága dolog egy birósági per. Plusz szereznél egy haragost is. Szerintem nem éri meg még ezrekért sem...
2011. jún. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
86%
tévedés, ha nem neked járó utalást kapsz, akkor azt jelezni kell, mert bizony ha rosszhiszeműen megtartod, akkor mehetsz a bíróságra és veszíteni fogsz
2011. jún. 8. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!