Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mik a tapasztalatok vannak a...

Mik a tapasztalatok vannak a svájci frank alapú hitellel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
2008. febr. 20. 20:44
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk svájci frank alapú hitel van az autón. Anno azért ezzel vettük fel, mert azt mondták ez a legjobb, keveset változik stb. Ahhoz képes a 40 ezres induló havi törlesztő ma már 48-49 ezer (változó). Auztán lehet h ez mindennel így van, minden típusál. nem tudom. Szerintem járj utána a többi lehetőségnek is.
2008. febr. 21. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Mit jelent az anno? Hány évet??? Mennyi idő alatt változott ennyit? Mert azt tudom, hogy ingadozik. (Csak ha jól tudom még az ingadozással sem éri el a forint alapúnak a törlesztőjét, vagy legrosszabb hónapban esetleg eléri, de legalább nem minden hónapban fizetek annyit. :) Hmmm?
2008. febr. 21. 12:38
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
4-5 év telt el azóta. Szüleim pl 3 éve vettek autót annak akkor havi törlesztője 11 ezer volt most már 15-26 közt van.
2008. febr. 21. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

2 és fél éve vettünk fel frank alapú lakáshitelt. Akkor 150 Ft volt az árfolyam. Tavaly nyáron pl. felment majdnem 180 Ft-ra. Tavasszal pedig emelték a kamatot: 3,49 %-ról 4,65 %-ra. és még több mint 10 évünk van vissza :s


Most olyan 165 Ft a frank árfolyama.

2008. febr. 21. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

csatlakozom az előttem szólókhoz. aki 4-5 éve vett fel hitelt frankban, az most többet fizet, pár ezer forinttal, mert változott az árfolyam!

(eddig is ingadozott az árfolyam, mert ami volt egyszer 42 000 az már volt 40 000 is, és 48 000 is.

De, ha most drága törleszteni, akkor most érdemes felvenni!


a trükk a következő: svájci frankban és egyéb külföldi valutákban felvett hitelek árfolyamat folyamatosan változhat. ezzel számolni kell, 10-20%-ot jobbra is, és balra is elmozdulhat. Viszont, egy forint hitel ugyan fix árfolyam (minden hónapban ugyanannyi lesz a törlesztés), de MINDENKÉPPEN drágább lesz a futamidő végére! :)

Nem tud a Frank annyit elmozdulni, hogy akár a futamidő végéig számolva is drágább legyen mint egy forintos hitel. Csupán azzal kell tudni számolni, hogy hónapról hónapra változó lehet a befizetendő összeg. :(

2008. márc. 10. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Két éve vettem svájci hitelt 173ft-ért.Minden hónapban változik.Inkább többet kell fizetni,csak 2-3 alkalommal kellett kevesebbet.Lefelé szerényebb mértékbe változik.Az amerikai botrány óta nagyobb mértékbe változik.Ha a forint jól áll majd vissza csökken a törlesztő?
2008. márc. 31. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
#5: nem-e?
2021. dec. 17. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem a CHF drágult, hanem a forint gyengült...
2021. dec. 17. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
krumpli, burgonya. És mindenképpen drágább lesz forintban a futamidő végére? Imádom ezt a gyakorit, egy időutazás.
2021. dec. 17. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kivéve, ha nem forintban keresed a jövedelmed... De ezek a szerencsétlenek mindenkire rákényszerítették a forintot. Na addig maradtam Magyarországon. Azóta sem lett jobb a helyzet.
2021. dec. 17. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!