Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Érdemes lenne a megtakarított...

Érdemes lenne a megtakarított pénzemet euro-ban lekötni, vagy inkább maradjak a forintnál?

Figyelt kérdés
Olyan lekötést szeretnék, amihez majd az évek során hozzányúlhatok (pl. autó-és lakásvásárlás céljából).
2011. jún. 19. 09:43
 1/6 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
Akkor szerintem neked nem lekötés kellene, hanem megtakarítás. Mivel forintban kapod a fizetésed, azt át kellene váltani Euróra, illetve amikor kiszeded visszaváltani, és ez költségbe kerül, ami kapásból elvinné azt a pénzt, amit kamat/hozamként megkapsz. Amíg valaki Forintban kapja a fizetést, szerintem célszerű Forintban is gondolkodni.
2011. jún. 19. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem sem érdemes Euró-ban takarékoskodni.
2011. jún. 19. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Valamint forintban (inflációt is belekalkulálva) még mindíg jobb kondiciókat tusz elérni mint euróban
2011. jún. 19. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Osztom a fentiek véleményét, csak még azt tenném hozzájuk, hogy jelenleg az eurozóna-tag Görögország nagyobb bajban van mint valaha (egyes hitelminősítők az 5 éven belüli államcsőd esélyét 85%-ra valószínűsítik), és ez az eurónak alaposan betett, és a jövőben még jobban eshet az euró. Sőt, egyesek már az euró halálát pedzegetik...
2011. jún. 19. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
Ugyanakkor azt is kinyilatkozták, hogy mindenáron megtartják az Eurót, legyen bármi is, egyébként hosszútávon én is bízom az euróban, csak addig nem érdemes abba fektetni amíg be nem vezetik, mert költséges.
2011. jún. 19. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2011. jún. 19. 17:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!