Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Bedölt a személyi kölcsöneim...

Bedölt a személyi kölcsöneim adosságkezelö behajtási osztály fenyeget! Mik a lehetöségeim?

Figyelt kérdés
van összesen 3 személyi kölcsönöm. mind a 3 bebukott a válság alatt! egy 2 milliós egy 1 milliós meg egy 250.000 ft-os! a két nagyot már ráterhelték a fizetésemre a felét vonják! ma felhivott egy adosségkezelö vagy milyen cég hogy azonnal találkozni akar és hogy mondjam meg hol lakok meg jönnének tárgyalni! ( nem a bejelentett cimemen lakok hanem albérletbe) irjak alá papirokat mert ha nem akkor a rendörséggel elfogató parancsot fognak kiadatni rám mert ez "gazdasági bűncselekmény" ingatlan autó motor meg semmilyen érték sincs a nevemen nem is volt soha és ahogy észreveszem itt nem is lessz! mondtam neki hogy nyugodtan adasson ki elfogató parancsot mert nem akarok találkozni vele meg semmit se akarok aláirni! ezek után mi várható?
2011. jún. 29. 21:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
58%

Hát, ne haragudj, de ezt nagyon bután csináltad.

Ilyenkor igenis tárgyalni kell velük, és megpróbálni valami részletfizetést, vagy ilyesmit elintézni, nem pedig elbújni. Ezzel a viselkedéssel csak bőszíted őket, és úgyis megtalálnak, ha akarnak. Attól még, hogy nincs a neveden semmi, nehogy azt hidd, hogy semmit nem tudnak tenni.

Felszólítgatnak folyamatosan, így a tartozásod nem évül el, cserébe viszont ugye a késedelmi kamatokkal folyamatosan nő. Emellett a végrehajtó és esetlegesen a bírósági eljárás költségeit is rád verik majd.

A fizetésed egy részét letiltják, és a jövőben bármit szerzel, arra is ráterhelhetik a tartozásodat. (Olyan nincs, hogy valaki egész életében nem szerez semmit, pl. örökséget, ajándékot, stb.)

Légy okos, ne tedd tönkre az életedet, hanem próbálj meg megállapodni, és fizetni.

2011. jún. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Elfogatóparancs :D Jópofa. Majd még felhívnak párszor ilyen dumával...

Amúgy ha az adósságkezelés nem vezet eredményre, elindul a végrehajtás.

2011. jún. 29. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Hívd fel őket, és mondd meg, hogy tárgyalsz velük.

A kölcsönt nem ajándékba kaptad, úgyis vissza kell fizetned. De minél előbb teszed meg, annál kisebbet buksz rajta.

Mit vettél a kölcsönből? 3 millió nem kis pénz. Azt a valamit add el, abból törlessz amennyit tudsz.

2011. jún. 29. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
igazábol a két nagyot tehát a 3 milliót törlesztem! a fizetésem felét vonják e célra! a pénzen egy telket vettem ami az elejétöl fogva anyám nevén van soha nem is volt az én nevemen! és sajna fizetni már nem tudok! jó esetbe egy honapba marad 60-70 ezer forintom! hol éljek az utcán? igy se nagyon jövök ki! a 250.000 ft-ot a problematikus!
2011. jún. 29. 21:57
 5/15 A kérdező kommentje:
Igazábol azon kezdtem el gondolkozni hogy eladom a telket és elhuzok külföldre végleg! lenne hova menjek de ez célravezető lenne hogy nyugtom legyen?
2011. jún. 29. 21:59
 6/15 anonim ***** válasza:
Utolérnek. De ha megvan a telek, akkor azt el tudod adni akkor is, ha anyukád nevén van.
2011. jún. 29. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
a másik ötletem meg igazábol nem ötlet hanem rákényszerülök hogy vonják amig tudják a két nagyot és miután kifizettem kezdjék el vonni ezt a 250.000 ft-osat! mást ugy se tudok tenni!
2011. jún. 29. 22:03
 8/15 anonim ***** válasza:
Nincs értelme külföldre "menekülni", már minden országgal van olyan egyezmény, hogy kint is végrehajtanak a magyar papírok alapján.
2011. jún. 29. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
ÉS amig a két nagykölcsönt vonják hivatalosan a 3ik bank mit tud velem tenni?
2011. jún. 29. 22:25
 10/15 anonim ***** válasza:

A 3. bank is terhelhet a fizetésedre. Akkor a másik kettő kevesebbet kap az 50%-ból. Ennek persze részedről az az ára, hogy mind3 kölcsön lassabban egyenlítődik ki, így sokkal több késedelmi kamatot fizetsz mindháromra.


EU-n belül eltűnni nem tudsz, itthon soha nem lehet semmid, ha szülők / rokonok meghalnak az örökséged automatikusan elúszik... Ez vár rád.


A kölcsön az kölcsön, nem ajándék. Add el a telket és fizess vissza minél többet belőle!

2011. jún. 29. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!