Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Családtag bankkártyájával...

Családtag bankkártyájával fizetni legális?

Figyelt kérdés
Ha anyám odaadja a kártyáját hogy ugorjak le a boltba, akkor használhatom a kártyát fizetésre? Én úgy vélem hogy nem, mert csak a tulaj aláírásával érvényes az a bizonylat amit alá kell írni fizetéskor. Hogy is van ez?

2011. júl. 12. 11:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%

Elvileg nem. Tescóban voltam pénztáros, csak a tulaj fizethet a kártyával. Ha nő vagy, akkor ki tud játszani, nem fogják elkérni a személyidet, hacsak nem vásárolsz túl nagy összegért. Ha 16 vagy (vagy elég fiatalnak nézel ki), anyukád meg -né, akkor is gyanús lehet, hogy nem a te kártyád.

De, tapasztalatom szerint sokan meg se nézik, milyen név van a kártyán. Mindenesetre hivatalosan nem fizethetsz vele.

2011. júl. 12. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
köszi
2011. júl. 12. 12:21
 3/12 anonim ***** válasza:
76%
nem legális, vegyél fel róla pénzt és fizess kp-ben
2011. júl. 12. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
85%
Bizony, csak automatából tudsz kivenni:-( Vagy vásárlásnál ha ugyanolyan nemű vagy, mint a kártyán lévő nevű, akkor nem foglalkoznak vele.
2011. júl. 12. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
80%
A legtöbb helyen egyáltalán nem foglalkoznak vele. Nem ellensége a saját pénzének a bolt, hogy ne hagyjon fizetni.
2011. júl. 13. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
84%
Mondjuk kivenni pont annyira nem legális, mint vásárolni, de mindegy.
2011. júl. 13. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
80%
A férjemmel szoktunk egymás kártyájával vásárolni néha, de még soha nem szóltak egyikünknek sem, hogy túl nőiesek/férfiasok vagyunk - pedig nem vettem fel a nevét, így még az alapján se azonosíthatnának.
2011. júl. 14. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
26%

Te tudod mit kockáztatsz? Akár a KHR (BÁR) listára is rárakhatnak!

Íme:


"A KHR lakossági alrendszere azoknak a természetes személyek adatát tartalmazza, akik a pénzügyi intézményekkel kötött hitel- vagy hiteljellegű szerződését vagy készpénz-helyettesítő fizetési eszköz felhasználására irányuló szerződését a vonatkozó törvényben (Hpt.) részletezett különböző módokon megszegték.....

Jogosulatlan adathasználat

Amikor az ügyfél a készpénz-helyettesítő fizetési eszköz használata során jogosulatlanul más személy személyazonosító vagy egyéb kódját, illetve más azonosító adatát használja fel.

Bővebben:

[link]

2011. júl. 15. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Akkor jól sejtettem. THX
2011. júl. 20. 13:20
 10/12 anonim válasza:
87%

Azért szerintem ennyire nem kell berezelni:-)

Családtagról van szó. Nem hiszem, hogy ezért BÁR listára tesznek:-)

2011. júl. 20. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!