Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha a bank a (tetőtér beépítésr...

Ha a bank a (tetőtér beépítésre) bővítési hitelhez nem kér "hivatalos" költségvetést, elég egy általunk készített, akkor abba mit vehetek bele? Számlával nem kell igazolnunk semmit, az biztos!

Figyelt kérdés

Az ügyintéző azt mondta, hogy a tetőcserét semmi esetre sem, mert akkor halasztott kifizetésű lesz a hitel, tehát készültségi fok alapján utalnak, nekünk meg olyan hitel kellene, ami egyben kézbe jön, mivel nincs önerőnk.

Pedig pont a tetőcsere visz el sok pénzt. Akkor hogy hazudjak?

Gondolok olyanra, hogy a költségvetésbe Pl.4000 ft/m2 áru csempét vagy járólapot írok, közben meg megveszem a 2200 forintosat, mert nekem jó a 2. osztályú is? A fürdöszoba cuccait (kád, mosdó, stb. ) beleírhatom? Mert pl. a konyhabútort nem.

Mivel lehet megnövelni a végösszeget?

Segítsetek lécci :)))


2009. ápr. 3. 17:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Minden olyan tételt beleírhatsz, ami nem építési engedély köteles. Pl a fürdőszoba felújítás tökéletes, de ide sorolható még a villanyszerelés, szigetelés, festés, mázolás, burkolatok cseréje, radiátorok, fűtéscsövek cseréje, ablak-ajtócsere, ilyesmik (de pl új ablak betétele, ami eredetileg nincs a házon, már nem, mert az építési engedély köteles). Egyes bankoknál azt mondják 5 millió forint feletti költségvetés esetén ellenőrizhetnek, de nálam nem tették.
2009. ápr. 5. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! Amúgy engedélyünk van az építési hatóságtól a bővítésre, sőt, új lakás kialakítása címszó alatt fut. De a bankban ajánlottak egy olyan bővítési lakáshitelt, amit egy összegben kiutalnak, de abba nem vehetjük bele a tetőcserét(zsindelyezést).

Hétvégén csináltam meg a költségvetést (házilag), én abba a tetősík szigetelését, meg a válaszfalazást belevettem szakember árajánlata alapján. Ja, meg minden egyébből kategóriákkal drágábbat írtam, mint amit valójában venni szándékozunk, mert csak így tudtam kihozni a 6 millát. Remélem nem ellenőriznek, bár ezt senki nem mondta, hogy ilyesmire számítani kellene.

Holnap minden kiderül.

Kösz!

2009. ápr. 5. 18:47
 3/5 anonim ***** válasza:
Természetesen építési engedéllyel rendelkező lakásfelújítás, bővítés esetén is felvehetsz hitelt, de akkor szakaszolják a kifizetést és a végén a használatbavételi engedély kiadásához kötik a hitel utolsó részletének kifizetését. Ezért javasolta a figyelmes banki ügyintéző, hogy csak olyan dolgokat írjatok a költségvetésbe, amiből nem derül ki, hogy építési engedélyhez kötött az elkészítése.
2009. ápr. 6. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

+kieg!


Azért legyetek óvatosak, kérdezzetek rá a banki ügyintézőnél, a bővítési hitelnek ugyanannyi-e a kamata, mint amit ő ajánlott nektek. Nagyon nem mindegy, hogy évtizedekig azért fizessetek többet havonta, mert így gyorsabban, egyszerűbben juttok hitelhez. Pár nap kényelmetlenséget szerintem megér, hogy alacsonyabb kamaton jussatok hitelhez.

2009. ápr. 6. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Közben kiderült, hogy amit én bővítési hitelnek gondoltam, mert azt hittem, hogy a tetőtér-beépítés az a kategória, de kiderült, hogy mivel nem emeljük a falakat, és tetőszerkezetet sem bontunk, Ill. nem bővítjuk az alaprajz szerinti lakás méreteit)elmegy felújítási, korszerűsítési hitelnek, ami meg nem engedélyköteles. Szóval a problémám megoldódott!
2009. ápr. 7. 20:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!