Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Bankkártyával le lehet venni...

Bankkártyával le lehet venni a számlaszámra feltett pénzt?

Figyelt kérdés

hello! tudom hülye kérdés

ha valakinek megadom a számlaszámomat hogy tegyen rá pénzt akkor miután rátette én azt letudom venni a bankkártyámmal ugye? köszönöm előre is a segítséget!


2009. ápr. 7. 13:52
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ha a számládon van pénz, azt le tudod venni, bármilyen módon (utalással, befizetéssel) került is rá.
2009. ápr. 7. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem egészen így van! Attól függ, hogy a számlaszerződés megkötésekor hogy rendelkeztél. Van aki a teljes összeghez hozzáfér kártyával, van aki csak egy bizonyos összeg feletti részhez, nagyon sok variáció van. Én csak a lekötött betétem kamatait tudom felvenni kártyával.

(általában biztonsági szempontok miatt rendelkeznek így)

2009. ápr. 7. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen letudod venni, hisz a számlaszámod egy folyószámlához tartozik, a folyószámla pedig egy bankkártyához. Ez olyan mint hogy sok asztalfiók közül a 6-os(számlaszám) fiók(folyószámla) a tiéd, és a 6-os fiókból a pénzt úgy tudod kivenni hogy kulccsal(bankkártya) kinyitod. Általában 1 nap 100-150ezret lehet kivenni a kártyáról, attól függően hogy milyen megkötés van a szerződésben, mennyi a napi kvóta. Pl amikor a hangszeremet vettük, éjfél előtt kivettük a felét és éjfél után 1 perccel meg a másik felét, mert úgy engedte a kvóta.
2009. ápr. 7. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Első voltam, ez igaz, nyilván vannak megkötések az összeget tekintve, mivel a kérdésből úgy tűnt nekem, hogy a kérdezőnek ez első számlája, én kizárólag arra feleltem, amit kérdezett, a legegyszerűbb módon, de ezek a válaszok hasznosak.
2009. ápr. 7. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!