Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Én is vettem fel a Raiffeisen...

Én is vettem fel a Raiffeisen banktól frank hitelt. A THM 21,66%-ba határozta meg. Aki ért hozzá, segítsen, hogy mit jelent a THM? A "teljes" hiteldíj mutató miért részmutató?

Figyelt kérdés

Konkrétabban: 4,960,95 CHF tőke

1,074,64 CHF THF

Eddig visszafizettem 1,634,01 CHT kamatot,, ami a felvett tőke 65,89%-a. Még a tőkéből van fizetendő 2,311,11 CHF tartozásom, melyre még fogok rendesen fizetni kamatot. Hogy is van ez? Mennyi kamatot kell még fizetnem?


2011. aug. 30. 09:51
 1/4 anonim ***** válasza:

A THM azt jelenti, hogy valamennyi költséget beleszámítva mennyit kell visszafizetned. Ha felveszel 100 frankot egy évre, és mindennel együtt 121 frankot kell visszafizetned egy év múlva, akkor a THM 21%. De ez általában nem ilyen egyszerű, hiszen jellemzően havonta kell fizetni, bizonyos költségeket pedig már a legelején.


Kamatot mindig az éppen aktuális tőke után kell fizetni, jelen esetben a 2311 CHF kamatozik a banknak. Következő hónapban tehát 2311 CHF + annak egyhavi kamata lesz a tartozásod. De lehet még kezelési költség is. Nem egyszerű...

2011. aug. 30. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nekem a "teljes" hiteldíj mutató azt jelenti, hogy a hitel felvételétől, az utolsó részlet visszafizetéséig, mindenféle költséget tartalmaz. A teljes az teljes, és nem havi, nem éves, nem rész. Miért csapnak be, vezetnek félre bennünket tudatosan?
2011. aug. 30. 12:00
 3/4 anonim ***** válasza:

Persze, becsaptak a bankok, mi???


A THM-ről:

[link]


De a THM egy egyértelműen definiált fogalom, nem igaz, hogy nem bírtál előtte utánajárni. Az meg hogy CHF hitelre 21,66% THM nagyon durva, gondolom valami személyi kölcsön lehetett.

2011. szept. 1. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ja és a THM-ben a teljes az azt jelenti, hogy tartalmazza többek között a kezelési költséget is. Azért volt szükség a THM bevezetésére, mert a bankok úgy akarták átverni az ügyfeleket a reklámjaikkal, hogy mondjuk azt hirdették 6% hitelkamat, közben meg ott volt még ezen felül 6% kezelési költség. Tehát a teljesben ezek már mind benne vannak. De nem azt jelenti a teljes, hogy a teljes futamidőre, hanem 1 évre vonatkozik!
2011. szept. 1. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!