Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Szeretnék áruhitellel venni...

Szeretnék áruhitellel venni egy laptopot a tescoban, van esélyem hogy megkapom?

Figyelt kérdés
Most kamat nélkül lehet venni részletre minden műszaki cikket és kaptunk egy szórólapot amin rajta van hogyha az összeg 10%-át kifizetem a vásárláskor bankkártyával akkor elvileg csak egy személyi igazolvány és lakcímkártya kell. A másik verzió nem jöhet szóba sajnos mert munkáltatói igazolás kell és minimum 50000 forintos fizetés de én nem vagyok annyival bejelentve. Kb 100.000 forintos gépre gondoltam. (20 éves tanuló vagyok)
2011. okt. 2. 20:50
 1/5 anonim ***** válasza:

Mint informatikus azt mondom, hogy 100000 körül nem érdemes laptopot venni, mert az vagy a kategória legalja, vagy az, amit két éve nem tudnak eladni és rájuk rohadt. De ezt a tanácspt úgysem szokták megfogadni az emberek, mert 150000-ért is ugyanannyi billentyűt meg ugyanakkora képet kapnak.

Hitelre? Sajnos mire kifizeted (pont a fentiek miatt) kb fabatkát sem fog érni, így kétséges, hogy megéri-e a hitel. Plusz a tényező, hogy a "kamatmentes" hitelnek a részletei valószinűleg havi 10000 körül lesznek, de inkább több. Első körben te döntsd el, hogy meg tudsz-e ennyit spórolni, vagy nem: szeptemberben félretettél ennyit? ÉHát augusztusban? És mi lesz decemberben, amikor fűteni is kell, a karácsonyról nem is beszélve. Ha ezek részedről rendben, akkor lehet menni a bankhoz. De szerintem sima kölcsönre, ahol nincs a banknak fedezete, nem fognak adni csak a személyire. Plusz általában 21-23 évet megkövetelnek ilyenkor is a bankok.


Más: a "kamatmentes hitel"-re hirdetett gépeket egyben sem szabad megvenni, ugyanis ilyenkor az árába eleve bele van építve a kamat. Tehát ha kp-val kifizeted, akkor is kifizeted a kamatot.

2011. okt. 2. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

10000 forintot rá tudok áldozni havonta és szerintem máshol is ennyibe kerülne egy ilyen gép. Sajnos azért annyit nem keresek hogy megengedhessek magamnak 2-300 ezer forintos gépet. Kinéztem egyet esetleg ha a véleményedet leírnád megköszönném:

[link]

2011. okt. 3. 17:54
 3/5 A kérdező kommentje:

Vagy ez:

[link]

2011. okt. 3. 17:55
 4/5 anonim ***** válasza:

Ezek nagyon olcsó gépek, ha bemész egy szaküzletbe, elmagyarázzák, hogy miért nem szabad ilyeneket megvenni. (gyorsaság, garancia, grafikai kezelője, memória stb)


Ebben az árban még nyomtató is van, amit linkeltél, ha jól látom, az nagyon olcsó. És műszaki cikkben olcsót nem szabad! Az olcsó kategóriák, amiket 1 év múlva cserélhetsz... Addigra még a tartozás sem jár le.

Szerintem főleg Dell -t érdemes venni, azokon általában 3 év garancia van, az sem utolsó szempont!!! 150-160 körül már kapsz olyant már, amit érdemes megvenni.

Ilyenekből jó üzletet csak úgy csinálsz, főleg ha hitelben gondolkodsz, hogy legalább egy ilyen minőséget veszel.

És ilyent szakszervízben, ott mindig segítenek, ha nyűgöd van vele, hipermarketekben én nem vennék.

2011. okt. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Végülis az hogy kinek mi az olcsó az nézőpont kérdése, nekem a 160 már nem fér bele a keretbe mivel tanuló vagyok és 40 ezer a fizum, ezért is szeretném ezek közül valamelyiket mert kamatmentes a hitel és 10 hó alatt le is megy. Köszönöm a válaszodat. Még annyit hogy a 2 közül melyik a jobb?
2011. okt. 4. 19:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!