Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Végtörlesztés lehetősége? Mi...

Végtörlesztés lehetősége? Mi alapján döntik el a bankok, kinek lehet, kinek nem?

Figyelt kérdés
Tegnap besétáltam a bankunkba, ahol a hitelünk van, érdeklődni, a 180 Ft-os végtörlesztés részleteiről. Ahol az ügyintéző azt mondta, a párom neve mellett(az ő nevén van a hitel) nem lát ajánlást, vagyis mi nem törleszthetünk a 180 Ft-on bankon belül. Erről senki nem beszélt. Egyszerűen azt mondta, hogy a bankok a hitelesek neve mellé vagy adnak ajánlást, vagy nem. Nem tudja mitől függ, hogy valaki kap, vagy nem. Erről csak én nem hallottam eddig?
2011. okt. 6. 11:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

gondolom úgy értette az ügyintéző, hogy nincs meg a törvényi lehetősége.

Vagy tartozásotok van,vagy 180 feletti árfolyamon vettétek fel a hitelt

2011. okt. 6. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Azt nem kérdezted meg, hogy mit jelent az "ajánlás"?
2011. okt. 6. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
melyik bank?
2011. okt. 6. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Ha a törvényi feltételek fennállnak, akkor a banknak nincs mérlegelési lehetősége, kötelesek elfogadni az előtörlesztést.
2011. okt. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nincs tartozásunk, minden hónap adott napján utaltunk, utalunk. 143 Ft-on vettük fel a hitelt. A hölgy annyit mondott, ezt ők sem tudják, hogy mitől függ,valaki kap ajánlást, vagy nem kap. Lehet területileg döntik el, hogy pl. x városban nem adnak. Nekem ez nagyon furcsa és szinte hihetetlen, de hát személyesen nekem mondták, nem innen-onnan hallottam. FHB
2011. okt. 7. 10:20
 6/13 A kérdező kommentje:

Az ajánlás: minden hiteles neve mellett vagy szerepel az "ajánljuk a bankon belüli 180 Ft-os végtörlesztést, másik hitelből", vagy nem. Többet a hölgy NEM mondott. Szerintem nem is tudott volna ő sem többet. Gondolkodtam, hogy kérem a fiókvezetőt,hogy vele is beszélhessek, de velem volt a nagyon türelmetlen 1 éves babám, és inkább hagytam az egészet, majd legközelebb, baba nélkül.


Remélem érthető voltam:CSAK BANKON BELÜL nem vehetjük igénybe a 180 Ft-os végtörlesztést, úgy, hogy másik hitelt veszünk fel,max. kp-ben fizethetjük vissza, de érdeklődhetünk az összes többi banknál, máshol talán nagyobb sikerrel járunk. De úgy néz ki inkább hagyunk mindent úgy, ahogyan most van.

Ja, és 3 éve vettük fel, "csupán" 5M Ft-ot.


Elnézést kérek mindenkitől, ha nem voltam teljesen egyértelmű, de közben rohangálok a babámhoz, vagy éppen itt ül az ölemben.:)

2011. okt. 7. 10:28
 7/13 anonim ***** válasza:
ez tényleg hihetetlen! mi 142 forinton vettük fel. nálunk meg a kiutalási időszakban lévő lakástakarékkal szenvednek, mivel az egész szerződéses összeget kérjük, azaz a megtakarítást+az állami támogatást+a kedvezményes felajánlott hitelt. mintha direkt csinálnák, hogy ne tudjunk végtörleszteni
2011. okt. 7. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Szerintem az ajánlás csak arra vonatkozik,hogyha a bank által adott forinthitelllel törlesztetek. Tehát a bank ott felajánl egy forinthitelt törlesztésre. De ez nem jelenti azt, hogy más forrásból ne törleszthetnétek.
2011. okt. 7. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:

12:29 es tudnál nekem segíteni


Nekün fundamentával kombinált lakáshitelünk van, de a z ügyintéző annyit mondott,hogy csak a befizettet részt+állami támogatást vehetjük fel, az áthidaló kölcsönt nem. Szerezzünk valahonna addig 3 millát.

Nektek engedi a bank? vAgy ti is ezzel bajlódtok


bocsi az offért ekdves kérdező

2011. okt. 7. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

12:29-es vagyok.

nekünk nem fudamentával kombinált a hitelünk, hanem van egy chf-lakáshitelünk,amit szeretnénk végtörleszteni az éppen most lejárt külön kötött lakástakarékkal.

tehát a mi problémánk más, mint a tiétek, de sajnos egyikünké sem könnyű :( csak már lennénk túl rajta, mert felemészt a bizonytalanság!!!

2011. okt. 7. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!