Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Részletre butort hogyan vehetek?

Részletre butort hogyan vehetek?

Figyelt kérdés

Havi 120ezer Ft netto fizetéssel rendelkezem, 09.12. óta van 3 honapos probaidöm. Elötte rendszeresen érkezett számlámra havi 60-110ezer Ft diákmunkábol. OTP Bankszámlámon 3-4 honapja minuszban vagyok folyamatosan havi kb 100-120ezer Ft-al, illetve OTP Amex hitelkártyám van,melynek kerete 190ezer Ft, ebböl még 40ezer Ft-ot tudok felhasználni.

Szeretnél venni az albérletembe butort,ami össz kb 200-250ezer Ft-ból kijön.

Viszont csak részleekben tudnám ezt jelenleg rendezni.

Vhogy meg tudnám ezt oldani?

Euronics hitelkártya, vagy Cetelem?!

Nem nagyon vagyok otthon ezekben..


2011. okt. 12. 20:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
ikea, kika
2011. okt. 12. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Ikeánál hogyan müködik?
2011. okt. 12. 21:13
 3/14 anonim ***** válasza:

tán nézd meg a honlapjukon ;)


[link]

2011. okt. 12. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Már így is szép mínuszban vagy, miért akarsz most ekkorát költekezni? Az új bútor a te anyagi helyzeteddel igenis luxus! Miért nem veszel használt bútort inkább? Ismerek olyat, aki a te fizetésed 7-szereséért helyezkedett el Németországban(nettót nettóval vetek össze), és mégis kb. harmadát költötte az albérletbe(ami bútorozatlan volt) bútorra.


Nem értem miért kell ennyire túlvállalni magad?

2011. okt. 13. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
mert derogál neki a használt bútor a teszveszről ;)
2011. okt. 13. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Nekem is ilyen érzésem van. De én erre azt mondom, hogy az ember hitelből ne legyen igényes.
2011. okt. 13. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Sehogy. Számolj már egy kicsit, ha most átállnál a fényevésre, nem fizetnél albérleti díjat, semmit, akkor is 3 hónap kéne, hogy nullára kijöjj. Először ezt a helyzetet rendezd. Persze, most azt gondolod, hogy megveszed a bútort, aztán majd utána rendezed a hitelt, de ez nem így van, akkor már 1-1.5 év kéne, hogy egyenesbe jöjj, addigpedig lesz még nagyobb kiadásod, amire megint hitelt kell felvegyél, ez az adósságcsapda, amibe most önként akarsz besétálni. Gondold át! Szerintem inkább ne legyenek most azonnal bútoraid, de ne legyen ekkora adósságod. Illetve ha nagyon üres a lakás, akkor mondd fel az albérletet, ugyanennyiért bútorozott lakást is kivehetsz.
2011. okt. 13. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Egyébként sok gazdasági elemző arról beszél, hogy az emberek tanulni fognak a korábbi hitelesek által elkövetett hibákból, és így az elkövetkező 10-20 évben kevesebb lesz a hitel, több a megtakarítás. Én nem így látom, az előrelátásra képtelen embereket mindig kitermeli a társadalom.
2011. okt. 13. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
és vajon miből takarítanak meg az emberek?
2011. okt. 13. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Az okosabbja a fel nem vett hitel törlesztőrészletéből.

Például a kérdező ha okos, akkor átköltözik egy bútorozott albérletbe, és amit a bútorok plusz hitelére fizetne, abból inkább törleszti a jelenlegi hiteleket.

Apropó kérdező, még egy indok a bútorok ellen: én is albérletezem, és így is elég macera, ha költözni kell. Ha bútoraid is vannak, akkor meg sok pénz is, 10-15 ezer alatt egy szállító sem áll veled szóba.

2011. okt. 13. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!