Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Bankkártyával fizettem tegnap...

Bankkártyával fizettem tegnap Herbaházban, ahol hibát írt ki a gép, mintha nem vette volna le a pénzt, de megnéztem a számlát és mégis levette. Közben kifizettem kp. -el, tehát duplán fizettem ki. Vissza fogják adni a pénzt?

Figyelt kérdés
Bankot felhívtam, ők azt mondták, valóban teljesült tétel, menjek vissza a Herbaházba és kérjem vissza. Csak az a baj, hogy a számlámon még függő tételként szerepel, mert a bankom még nem könyvelte el, így a kivonaton nem jelenik meg, hogy hol és mikor vásároltam, csak a függő tételeknél az összeg. Ezt kinyomtattam és viszem magammal, de lehet, hogy ez nem lesz elég. Vajon visszaadják a pénzemet? Jó, nem nagy összeg, de akkor is duplán húztak le. Úgy érzem, hogy direkt van így beállítva a kártyalehúzójuk, hogy minél több pénzt tudjanak kicsalni a vásárlóktól. Sok rosszat hallottam már a Herbaházról, de sajnos muszály voltam ott vásárolni, mert nem lehet máshol kapni, ami nekem kellett. Barátnőmnek is egyszer mikor nagy tételben vásárolt, volt amit duplán húztak le neki és egy csomó pénzt fizetett. Elég csaló társaság, remélem, visszaadják a kis pénzemet! Járt már valaki hasonlóan? Mi lett a vége? Visszakapta a pénzt?
2011. okt. 27. 11:15
 1/7 tetro ***** válasza:
blokk meg van?
2011. okt. 27. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Magához a Herbaházhoz nem tudok hozzászólni (nem vásároltam ott, vidéken lakunk)

De ha nem akarják visszaadni a pénzed, kérd el a vásárlók könyvét és írj bele.

Valamint jól látható helyen fel kell tüntetnie a felügyeleti szerveit, írd fel az elérhetőségeiket és írj nekik.

Ha nem találod a felügyeleti szerveket kifüggesztve, akkor kérd el a címüket a pénztárostól.

Ha nem hajlandó megadni, akkor írj a területileg illetékes jegyzőnek és az APEHnek (és azt is írd meg, hogy nem adták meg a felügyeleti szervük nevét)

DE szerintem ha kéred a vásárlók könyvét és a felügyeleti szervek nevét, inkább visszaadják a pénzed.

Majd írd meg, hogy mi lett.

2011. okt. 27. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Elsőnek: Igen, az összes blokk megvan, a hibaüzenetes is! Direkt szóltak, hogy rakjam el, ha probléma lenne.

Köszi a válaszokat. Egyelőre a bankhoz megyek be személyesen, mert nem világos, hogy függő tételként szerepel, tehát az egyenlegemből levonták, de még függőben van, nem teljesült tétel.

2011. okt. 27. 13:11
 4/7 tetro ***** válasza:
minden bankkártyás fizetés függőtétel. pár nappal később kerül csak jóváírásra. a teázóba menj be, vidd be a bank papírt. vissza fogják adni, amit kpban fizettél.
2011. okt. 27. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Végül ma bementem, mert a bankom lekönyvelte, hogy átment a pénz, minden probléma nélkül kis várakozás után visszakaptam a pénzemet! Utána néztek és elismerték a hibát. Köszi a válaszokat!
2011. nov. 2. 18:52
 6/7 anonim válasza:
38%

Komolyan gondolod, hogy direkt csinálták? Akkor miért mondták volna, hogy tedd el a blokkot. Múltkor a DM-nél történt meg ez egy vásárlóval, és elhajtották a fenébe, neked pedig visszaadták a pénzt.


Ha meg annyira rossz véleményed van erről az áruházról, minek mész oda vásárolni?


Amúgy meg gondolkodj egy kicsit, ha hibát ír ki a kártyaolvasó, az lenne szerinted a normális, hogy elengednek a termékekkel?

Ilyenkor két lehetőség van, egyik hogy ott hagyod a termékeket,és mikor rendeződik, érte mész, vagy ha jófejek kiszállítják neked, másik,hogy kifizeted kp-ban és a banknál visszavonatod pl az áruházzal iratva egy levelet nekik, hogy hiba lépett fel a tranzakció alatt.


Én gyakran járok oda, és meg vagyok elégedve velük. Nálam is történt, hogy hibáztak, de teljesen korrektek voltak, ahogy a te esetedben is.


Nem bírom az előre fikázást, bocs.

2012. aug. 24. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha duplán lett kifizetve valami, még jó hogy

visszaadják a túlfizetést-

2014. jan. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!