Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Melyik éri meg jobban? Tegyük...

Melyik éri meg jobban? Tegyük fel, hogy a következő években félre tudok tenni havonta 8. 000 Ft-ot. Van egy személyi kölcsönöm, ahol a fennálló tőketartozás kb.1 millió Ft (Euróban van). A havi törlesztője 26.400 Ft, és még 4 év van hátra.

Figyelt kérdés

1. Nyitok egy lakáskassza számlát, amihez talán az állam is hozzá tesz évente egy nagyobb összeget, és ott gyűjtögetem a pénzem, aztán 4 év múlva kiveszem, VAGY


2. Egy megtakarítási számlára fizetem be a havi 8 ezret, és mondjuk 1 vagy 2 év múlva az összegyűlt pénzt kiveszem, és betörlesztem a személyi kölcsönömbe, ezzel csökkentve a futamidőt.


Röviden: Érdemes-e fennálló kölcsön mellett másra is gyűjtögetni, vagy elsődleges cél a hitel visszafizetése, és majd utána gondolhatok csak másra?


2011. nov. 2. 15:29
 1/2 anonim ***** válasza:
Attól függ, mekkora kamata és milyen kockázata van a kölcsönödnek, és hogy milyen kamatozást tudsz elérni a betéttel. 99%, hogy akkor jársz jobban, ha a kölcsönt törleszted belőle.
2011. nov. 2. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A személyi kölcsönöknek emberes kamata szokott lenni, így bármibe is fekteted nem tudja ellensúlyozni.

Ami gond lehet, hogy az előtörlesztésnek is lehet jutaléka.

Szóval ennek függvénye, hogy mi éri meg.

2011. nov. 2. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!