Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Előfizetéses tartozás, ilyenko...

Előfizetéses tartozás, ilyenkor mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Sziasztok.engem konkrétan az érdekelne,hogy ha van két szolgáltatónál is előfizetésem de viszont nem fizettem őket,akkor ez esetbe mit tudnak ők tenni?azt tudom,hogy fel raknak egy fekete listára,de azon kívül a pénzt,hogy tudják behajtani?

Elvesztettem a munkám,és semmi féleképp nem tudom fizetni a számlákat.

Egyépként már egy éve vagy még több is talán nem fizetek.

Valaki esetleg aki járt már ilyen cipőben?előre is köszönöm


2011. nov. 24. 01:45
 1/7 anonim ***** válasza:
Hát eloszor is kikapcsoljak. Melyik cég az?
2011. nov. 24. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos járt. A baráti körben fordult elő. Mobil tartozás. Kb. két év múlva behajtották rajta kamatos kamattal együtt. A 34 ezres tartozása a 2. év végére 170 ezer Ft-ra duzzadt, végrehajtói, meg egyéb illetékekkel együtt.
2011. nov. 24. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha van munkahelyed,letiltathatják a fizetésedből.

Ha nincs,jelzálog mehet az ingatlanodra a befizetés idejéig és erejéig.

Meg jogi útra terelhetik az ügyet.

Szerintem ennyi.

Nem elég?

2011. nov. 24. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Tegyük fel bemész a bankba és ott kölcsönt kérsz. Nem utasítanak el. Akkor mit kapsz, amivel elkocogsz a helyi játékgépbe bedobálni? Mid dobsz bele? Pénzt vagy kölcsönt?

No miután bedobáltad a helyi játákgépbe a család minden jövedelmét. Ők ezt tanácsadói szerződésnek, Szoftver beszerzésnek, kötvény és részvényvásárlásnak, építkezésnek, metróépítésnek, hídfelújításnak, stb ( soroljam még nem kell hozzá sok képzelőerő) hívják. No ott állsz egy fillér nélkül. Ekkor lenyúlod anyukád nyugdíját. Ők ezt adó-emelésnek, ( a pofátlanabbja csökkentésnek mondja ) megszorításnak, takarékosságnak hívják. De te telhetetlen vagy megint elmész már sokadszor a bankba pénzért ( Igen ott azt kapsz amit eljátéggépezhetsz ) Mit fog csinálni az a pofátlan bank?

Utánanéz, hogy hova tüntetted a sok pénzt ami adott. És eljön a pillanat amikor úgy látja nem tudod majd visszafizetni. - Ezt úgy hívják a fiúk, hogy sikertelen kötvénykibocsájtás. No ott állsz egy fillér nélkül. Kifosztott anyukával (néppel) Ée ekkor elkezdesz követelődzni a helyi tanácsnál, hogy adjon egy kis pénzt kedvezményes kamatozásra mert különben éhen hal az a drága jó anyukád. - A helyi önkormányzatot ás egyéb szociális szervezeteket hívják a fiúk IMF-nek, Világbanknak, EU központi bankjának. No így jön a pénz követelés. Mindegy hogy minek hívják aki ezektől kér az már nagy ka-ka-ban van. Viktorunk pedig nem lévén gyerekszobája ezeddig (seggnyaló médiájával) rendszeresen

a nem tudom szebben mondani a pofájukba sz..t. A követelőzés pedig onnan jön, hogy szalonképtelen gyerekkel nem állnának szóba, így avval követelődzik, hogy ha mi csődbe megyünk ( és édes anyukám éhen hal). Az a ti bankjaitoknak és gazdaságotoknak is rossz lesz. Hát ez érdekes menet lesz. Mert Orbán (Volt kisztitkár) Viktor ezt úgy kommunikálja, hogy majd ő szabja meg a segély feltételeit. Meg, hogy ez dehogy megy a játékgépbe (csak a lecsóba, tanácsadói szerződésekbe stb...) Szóval ez egy olyan kölcsön aminek a visszafizetésében a kölcsönynyújtó is kételkedik. Ezért biztonsági őrt állít melléd aki figyeli minden lépésedet. Bízván benne, hogy jó útra térsz, anyukának zsemlét veszel és eljársz rendesen dolgozni. Érthető módon ettől prüszköl Orbán (Volt kisztitkár) Viktor

2011. nov. 24. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

köszönöm az eddigi válaszokat.

Utolsónak.szerintem még magad sem érted amit itt össze hordtál,nem mesékre vagyok kíváncsi amit ki sem tudok bogozni,hanem konkrét tapasztalatokra,véleményekre.


Igen amúgy már ez két éves ügy,de jelenleg külföldön élek és nincs munkám,nem tudok semmit erről az ügyről hogy hol tart.de viszont két éve tart már,szóval nem hinném,hogy eddig nem csináltak semmit akkor majd fognak ezután.


Még hozzá tennem,van kinn nem is egy ismerősőm aki otthon több millióval tartozik a bankoknak és mégsem tudnak vele semmit csinálni.de igen a házát elvették már,de ezen kívül nem történt semmi.


de ez csak az én egyéni véleményem,ha esetleg van nektek is ilyen dolog,vagy tapasztalat kérlek osszátok meg velem!Köszönöm

2011. nov. 24. 12:20
 6/7 anonim válasza:
Nekem is most ugyan ez a helyzet. 2008 as telefon tartozás 35röl 80ra ugrott. Pont járok utána hogyan lehetne csökkenteni. Fiatal voltam...és hülye.
2012. máj. 29. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Egy másik kérdésnél már válaszoltam hasonló kérdésre, ide is bemásolom a saját tapasztalatomat.



Sajnos keletkezett pár éve egy 100 ezer forint körüli tartozásom (kötbér,telefonrészlet). Erről küldött hivatalos levelet a szolgáltató, én jelentkeztem, de nem tudtam teljesíteni a részletfizetést, mert 20 ezer forint lett volna a beugró,és munkanélküliként annyi nem ment, így jegeltem a dolgot... 2!!!! évig semmi nem történt, aztán kaptam a leveleket az Intrumtól, kb 3-at, nem ajánlottan természetesen, így nem foglalkoztam vele. Aztán jött tavaly az fmh egy közjegyzőtől,ami ugye már hivatalos. Szépen elballagtam egy ügyvédhez az összes papírommal,elmondtam neki a sztorit, átnézte a leveleket, a szerződést, megkerestük a törvényt,miszerint 1 év az elévülés ilyen esetekben, ő is meglepődött, mert nem tudott róla, de valóban egy létező dologról van szó! Így írt egy ellentmondást, 2 hónap múlva pedig jött vissza a levél a bíróságtól, hogy a pert megszüntetik,mert a felperesnek 15 napon belül reagálni kellett volna az ellentmondásomra, (illeték befizetés,bizonyítékok bemutatása stb) de nem tette meg. Tehát én mindenkinek javaslom, hogy forduljon ügyvédhez, ha hasonló cipőben jár, mert ennyire komolytalanok ezek a cégek, és ezekkel az ügyekkel megbízott ügyvédek.

2014. nov. 23. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!