Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Vaterán vásároltam, elutaltam...

Vaterán vásároltam, elutaltam a pénzt, az eladó szerint nem érkezett meg neki, a bank szerint pedig már 8 napja végrehajtották. A pénzt is levonták már. Mit tehetek ilyenkor?

Figyelt kérdés
2012. jan. 13. 12:10
 1/8 anonim ***** válasza:

ha megvan a papír amit a bankban kaptál hogy befizetted akkor küldd el a vevőnek

ennyi

ezzel te bizonyítottad az igazadat.


"a pénzt is levonták már"



ezt mit jelent?

hogy akinek utaltak az megkapta csak letagadja?

2012. jan. 13. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

vagyis az eladónak küldd el a papírt nem a vevőnek.. elírtam


*ez

2012. jan. 13. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nézd meg hogy jó helyre küldted-e a pénzt. küld el a másolatát az eladónak, és ha azt mondja nem jó helyre ment, akkor kérd vissza. Azért nézd meg mert lehet rossz nevet írtál be. (lehet a férjéjé a bankszámla) és a pénzt nem utalták még sem át, de ilyen esetbe vissza kerül a számládra.

Ha azt mondja hogy jó a szám és minden jó akkor induljon a bankjába és nézze meg hol a pénz. Ha ekkor sem találja akkor kérj töle egy bankiszámla kivonat másolatot arról a részröl amikor meg kellett volna érkezenie, és kérdezd meg a bankodat, hogy tudtok ennek utánna nézni.

Ha meg hallgat közben akkor jelntsd fel a veterán.

2012. jan. 13. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

Sajnos én is jártam már ,szerencsére csak pár százas tétel volt.De azóta rájöttem,hogy olyan eladótól nem vásárolok semmit,akiknek az értékelésük nincs 99%felett,rengeteg értékeléssel.

Amint azt előttem leírták,szerintem azt kellene tenned,és hívogasd többször is az eladót,hogy elérhető-e?Ez is sokat elárul róla.

Apropó,most jutott eszembe,hogy amit vettünk babakocsit 30.000ft-ért a vaterán,azért el kellett menni személyesen Nógrád megyébe Békés megyéből,mert az eladó már vagy 10-15 személynek is eladta,mint az kiderült!Mi nem szerettük volna hagyni a pénzünket,de a babakocsit hiányosan ,meg lekajálva adta ide nagy nehezen.Szóval az értékelések sokat számítanak,hogy ki mennyire partner az üzlethez.Sok sikert kívánok,és remélem rendeződnek a dolgok!

2012. jan. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszi a kommenteket, bár ezeket már mind megtettem magamtól is :) azt, hogy levonták úgy értettem, hogy az én bankszámláról a bank levette az adott pénzösszeget. neten utaltam, lementettem a tranzakciót igazoló részt, és azt elküldtem neki e-mailben.. csak hallottam már olyat, hogy hiába írja azt a bank, hogy elment a pénz, a másik fél nem kapta meg... remélhetőleg lesz vmi, nem hagyom veszni a pénzem.
2012. jan. 13. 13:16
 6/8 A kérdező kommentje:
ja és amúgy 99,76%-os pozitív, 1479/1237 pozitívja van, szóval azért bízom benne, hogy nem lehúzós... csak nem tudom hogy akkor a bankkal kéne szarakodnom!?..
2012. jan. 13. 13:18
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem is volt ilyen. Én voltam az eladó. Egy csomót vitatkoztunk aztán kiderült hogy rossz számlaszámra utalta a pénzt a vásárló.
2012. jan. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
én nem küldtem rossz címre, mivel neten keresztül utaltam és bemásoltam... de azt is leellenőriztem vagy 10x, és tuti jó címre küldtem..
2012. jan. 13. 16:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!