Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Devizahitel miatt induló...

Devizahitel miatt induló végrehajtás esetén, ha nincs elég fedezet a hitelre, és egyéni vállalkozó vagyok, akkor a vállalkozói bevételemet is elvehetik (vállalkozói számlákra utalt összeg), vagy csak a bejelentett fizetés egy részét?

Figyelt kérdés

Devizahitelem az árfolyamemelkedés miatt duplája a terhelt ingatlanom piaci árának => végrehajtás várható, de az sem fogja kielégíteni a bankot, mintegy 10mio Ft tartozás várható amire nem lesz fedezet (más nincs a nevemen, a szülői házba költözök át!).


Kérdésem, hogy ha elindul a végrehajtási eljárás, és elárverezik a házat, elviszik az ingóságaimat, és a fizetésem X%-át, és mindeközben egyéni vállalkozó vagyok (csak és kizárólag egyéni vállalkozó, azaz nem munka melletti), akkor mi az eljárás? Azaz a munkabért gyakorlatilag én fizetem magamnak,..., természetesen minimálbér közelit. Ennek 33%-át odaadom, vigyék. De a vállalkozásomnak ennél jóval nagyobb a bevétele, amit aztán valós költséggel költségelek le, és így alig marad valami profit. Ebből a kis profitból megy a fizetésem is.


Namármost, ha csak az én munkabér jelegű (pl akár osztalék is) bevételemre tehetik a kezüket az OK. De ha a vállalkozás közvetlen bevételeire is az gáz, hisz az a bevétel a működéshez kell, ami nélkül a munkabéremet sem tudnám kifizetni, sőt csődbe mennék...


A végrehajtási törvény csak munkabér jellegű bevételekről ír,..., de erre sehol sem találtam irományt. Jogászra meg nincs pénzem hogy megkérdezzem,.., de ha válalkozói bevételt is viszik, akkor sürgősen ki kell találnom valamit... Tud valaki valamit ezügyben?


2012. jan. 27. 14:21
 1/1 Szentirmainé ***** válasza:

A végrehajtási törvény azt mondja ki, csak a fizetésed / nettó / 33%-a vonható le. A vállalkozásod bevétele, az nem a Te jövedelmed....tehát nem bevonható.

Viszont amire figyelned kell:

Az árverés után -ami nem fogja fedezni a tartozásod - a megmaradó rész végrehajtáson marad. Tehát nem tudod le a tartozásod!!! A szülői házba költözésed előtt, feltétlen szüleid ügyvéd előtt nyilatkozzanak irásban, hogy Te oda semmilyen ingóságot nem vihetsz és nem fogadnak be. Ez fontos, mivel ha állandóra bejelntkezel, akkor tovább foglalhatnak a butorok között - elviszik azt, amit a szüleid számlával nem tudnak bizonyitani, hogy az ővék kizárólag.

A fennmaradó tartozásodat mindenkor fogják vonni a jövedelmed 33%-ával és ha szerzel valamit a nevedre / autó, lakás, telek...stb / azonnal azt is beterhelik. Halálod esetén örökli a gyermeked az akkor még fennálló részt.

2012. febr. 19. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!