Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogyan történik egy osztatlan...

Berryjani kérdése:

Hogyan történik egy osztatlan közös tulajdonon a végrehajtás? Nem társasház,4 lakás van, de a telek közös?

Figyelt kérdés

Kérem szíveskedjen segítségemre lenni egy bonyolult ingatlan jogi ügyben

Osztatlan közös tulajdonú ingatlanunk van / 4 lakásos társasházból csak 2 épült meg / A fészekrakó program keretében vásároltuk meg új ingatlanként a feleségemmel 1/2 - 1/2 tulajdonban. Nincs társasházzá nyílvánítva és nincs alapító okirat.

Közben egy másik ingatlanom / telephely /vásárlásakor keletkezett illetéket az NAV ráterhelte 1/2-ed tulajdonomra./ gondolom ez jogos, minden fellelhető ingatlanra ráterhelik a tartozást. Fizetni ne tudom az illetékemet, és hamarosan végrehajtónak lesz átadva / nem partner az NAV semmi kompromisszumra / Elmondták ők a pénzüket akarják, de azt is elmondták, hogy mivel közjegyzői okirat van az OTP részéről az erősebb és ők egy fillért sem látnak abból, ha az ingatlant árverezik.Márpedig ha átadja a NAV a végrehatónak a tartozást, akkor a végreható felmondatja az OTP-s hitelt. És mi 7-en az utcára kerülünk. 2 pici gyermekünk van és egy beteg édesanyám.

Ma hallottam az OTP faktoringnál, hogy sem az OTP sem az NAV nem hajthat végre az ingatlanon semmi árverezést, mert osztatlan közös tulajdonban van a telek, melyen ez a két épület már kész van, de kettő már nem is épülhet fel / 2x5 év építési türelmi idő letelt / Nem társasház. Igaz-e ez vagy csak kósza hír? Vagy meg kell engednie, hogy én értékesíthessem.

Mi van olyankor, ha az OTP és az Önkormányzat felmondja a hitelt a NAV miatt, el tudja-e árverezni, vagy valami kompromisszumot köt velünk? / van rajta ide települési Önkormányzati hitel is, igan nem sok, de 500.000.- Ft van rajta, erről nincs közjegyzői okirat /

Kérném, ha lehetséges válaszoljon nekem, mert nagyon ideges vagyok. Mivel cégem felszámolás alá került, azt már be is fejezték, de a telephely az magántulajdon-melyen szintén hitel van és szintén közjegyzői okiratban van foglalva, és az illetéktartozás is onnan ered. Az 1/1-es tulajdonú és márciusban lesz az árverezése. Ott a bankot egyenlítik-e ki vagy a NAV követelését is. Kin múlik ez? Esetleg a végrehatón?


Kérdésem osztatlan közös tulajdonban lévő ingatlant / nem társasház / elárverezhet-e az OTP?


Várom válaszát! Az interneten találtam Önre és ezért fordultam Önhöz. Igaz-e amit az OTP faktoring Zrt mondott, hogy nem lehet árverezni, mivel csak a házat tudnák, de amin a ház van telek az nem a mienk, az osztatlan közös tulajdon. Ezért arra törekszenek-e hogy megállapodjunk egy fizetési összegben, így a NAV-nál is, vagy mehetunk ripsz-ropsz az utcára?



2012. febr. 17. 05:29
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem itt nehezen fogsz erre választ kapni. itt nagyrészt anyukák és tinik írnak akiknek nem sok ötletük lehet, vagy ha van nem biztos hogy megfelelö.


Egyszerüen keress egy ügyvédet írd le neki ezt és kérdezd meg mennyiért ad tanácsot neked. Szerintem max 10-15 ezerért óránként, és ezt egy óra alatt elmondja neked. Nekem ennyit megérne hogy tisztába legyek mennyit veszítek és ne csak üljek a babérjaimon és várjak.

2012. febr. 17. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kedves hozzászólásodat. Én is Apuka vagyok, és ha lenne 10-15.000.- Ft óránként, akkor meg is tenném.

De mivel a pénzügyi részen jogászok is dolgoznak, biztosan fogok kapni megfeleő választ a kérdésemre.

Mint Apuka.

Bízom benne!!! Nem csak az az érdekes, hogy miért pisil be a gyermekem? hanem vannak ennél sokkal fontosabb krdések is.

De azért köszi!!!!!!

2012. febr. 17. 10:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!