Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Kölcsön behajtásának milyen...

Kölcsön behajtásának milyen lehetőségei vannak?

Figyelt kérdés
Adott 2 ember akinek én kölcsönadtam és ezt egy elismervényen alá is írták.Elfogadható az elismervény,mert egy ügyvéd szemre vételezte.A gond az,hogy ezek az emberek igen nagy adósságba kerültek így az én pénzem sem tudják visszaadni.Létezik-e még olyan h valamely bank ennek a papírnak fejében nekem kifizeti és ők átvállalják a behajtását?vagy bármi más megoldás is érdekelne.Én is ezekkel az emberekkel lakom egy fedél alatt a gyerekemmel és nem akarok az ő hibájukból és hiteltartozásuk miatt az utcára kerülni.El tudnék menni ha nem adtam volna oda a pénzem,de ez nyílván előre nem látható dolog volt.Köszönöm a segítségeket előre is,és az nem érdekel,hogy mekkora marha voltam,sajnos iszom a levét rendesen.Köszönöm
2012. febr. 20. 09:46
 1/4 anonim ***** válasza:

Hogy marha voltál az nem kérdés. Még papírral sem érdemes kölcsön adni, mert csak futhatsz utána.

Egyébként nincs az a bank aki kifizeti neked az összeget, majd fut a pénz után, mert nincs semmilyen garancia a tartozás kiegyenlítésére. Ezért kérnek a bankok vagy 1-2 kezest, vagy ingatlanfedezetet a hiteleik mögé, hogy legyen garancia a kihelyezett pénz mögött.

Nálad marad a polgári peres út, ami egyrészt sok idő, másrészt ha nincs semmi a nevükön akkor max a fizetésükből vonhatnak x százalékot.

2012. febr. 20. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
49%
Vagy szólsz a kicsi Ricsiéknek, akik bizonyos százalékért a sz@rt is kiverik belőlük. Ez eredményét tekintve hatékonyabb megoldás.
2012. febr. 20. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Van ház meg autó a nevén az egyiknek a másiknak meg kb semmi.Azzal h jól elveretem szerintem a pénzem is úszna,mert infarktusba elhalna az illető.Azt viszont nem értem h miért kell a polgárit elhúzni....bezzeg a szolgáltatók frankón 1 éven belül árverezik a házat.Amúgy van neki közüzemi számla tartozása is ami lassan az árverezéshez vezet akkor meg én is benyújthatom az igényeim..Csak gondoltam hátha van rá gyorsabb módszer.Azért köszi a választ.
2012. febr. 21. 13:48
 4/4 Szentirmainé ***** válasza:
Az az ügyvéd, aki megnézte az adósság elismerőt, forduljon a végreható birósághoz. Ha azok jogosnak itélik a követelésedet, akkor küldenek neki egy fizetési felszólitót, ha az nem ér célt, akkor mehet az ügy a végrehajtóhoz, aki árverezi az ingatlanát. Ez kb. 6 hónapos eljárás.
2012. febr. 22. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!