Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi lenne a legjobb ilyen esetben?

Mi lenne a legjobb ilyen esetben?

Figyelt kérdés

Elvesztettem a pénztárcámat. Benne volt minden maradék pénzem 6000Ft.. tudom nem sok, de egyetemista vagyok, és sajnos a szüleim nem tudnak támogatni, szóval ameddig nem utalják az ösztöndíjat addig nincs egy fillérem sem.

Tegnap este veszítettem el, és ma délelőtt hívtak fel a bankomból, hogy valaki leadta mivel benne volt a bakkártyám is (amin van 200Ft...), így az ottani adatok alapján elértek. Bementem érte, minden úgy van ahogyan utoljára hagytam, leszámítva, hogy nincs benne pénz. Helyesbítek: 10 Ft..igen tíz forint.

A bankkártya pedig mellette. A pénzhiányt valahogyan majdcsak megoldom, viszont félek, hogy a kártyám adatait lemásolták/ alkalmassá vált visszaélésekre. Nem volt mellette sem számlaszám, sem pin kód.

Ha letiltom a kártyát, akkor mi lesz a bankszámlával? Tudok újat nyitni? Fizetni kell érte? Bocsi, ha nem lett túl objektív a kérdés, de eléggé le vagyok hangolva jelenleg..



2012. febr. 23. 21:55
 1/2 anonim ***** válasza:

Igen valószínűtlen, hogy lemásolták a kártya adatait. Valószínűbb, hogy a tolvaj kivette a pénzt, a többit meg eldobta.

Ha nagyon parázol, akkor letiltathatod a kártyát, de annak is van költsége. A számláddal semmi nem lesz, annyi csak, hogy igényelned kell új kártyát, és amíg az nem érkezik meg, addig csak a bankban tudsz pénzt felvenni, ami jóval költségesebb.

2012. febr. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi! :)

Úgy döntöttem, hogy biztosra megyek és letiltatom a kártyát. Ahogy ismerem magam félnék, hogy a későbbiekben valami történne..

2012. febr. 24. 12:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!